Antradienis, 19 sausio, 2021
  • Tinklas
  • Reklama
  • Kontaktai
Pranešk Naujieną

Submit Post

Ačiū už jūsų pranešimą

1
1
0%
https://manokelme.lt/wp-content/plugins/nex-forms
true
https://manokelme.lt/wp-admin/admin-ajax.php
https://manokelme.lt/verslas/siemet-antra-karta-renkamos-paraiskos-investicijoms-i-miskininkystes-technologijas
yes
1
fadeIn
fadeOut
gif jpg jpeg png psd tif tiff
Powered by NEX-Forms
Senoji versija
ARCHYVAS
  • Prisijungti
Kelmės krašto naujienos, renginiai, skelbimai
  • NaujienosNEWS
  • Renginiai
VIDEO
No Result
View All Result
  • Aktualijos
    • COVID-19
    • Savivaldybė
  • Lietuvoje
  • Regionuose
  • Nuomonės
  • Politika
  • Turizmas
  • Verslas
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
    • Įvykių suvestinė
    • Gaisrai
  • Pramogos
  • Įvairūs
  • NaujienosNEWS
  • Renginiai
No Result
View All Result
Kelmės krašto naujienos, renginiai, skelbimai
No Result
View All Result
Pagrindinis Verslas

Šiemet antrą kartą renkamos paraiškos investicijoms į miškininkystės technologijas

Verslo Biuras@ Verslo Biuras
24 lapkričio, 2020
0
Paskutinį šių metų mėnesį miškininkai kviečiami kreiptis dėl paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Investicijos į miškininkystės technologijas“. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 5 601 607 Eur paramos lėšų.
Šiemet antrą kartą renkamos paraiškos investicijoms į miškininkystės technologijas
4
PASIDALINO
Dalintis FacebookDalintis Twitter
REKLAMA

Paraiškos priimamos nuo gruodžio 1 d. iki gruodžio 30 d. Veiklos srities įgyvendinimo taisyklės nebuvo keičiamos – galioja  tos pačios kaip ir pirmu paraiškų rinkimo etapu (pirmą kartą paraiškos buvo renkamos nuo balandžio 1 d. iki birželio 30 d.).

Paraiškos priimamos Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Kaimo plėtros, žuvininkystės programų ir nacionalinės paramos departamento teritoriniuose paramos administravimo skyriuose. Taip pat paraiškos gali būti teikiamos registruotu paštu ir per kurjerį arba dokumentus, pasirašytus saugiu elektroniniu parašu, siunčiant elektroniniu paštu adresais, nurodytais NMA interneto svetainėje.

Karantino metu pareiškėjas pasirašytą paramos paraišką kartu su ja pateikiamais dokumentais darbo laiku papildomai gali pateikti pasinaudodamas „paraiškų dėžutėmis“ (specialiai įrengtomis vietomis, kuriose galima pateikti paramos paraišką tiesiogiai nekontaktuojant su kitais asmenimis), kurios įrengtos NMA teritoriniuose paramos administravimo skyriuose. Svarbu žinoti, kad paraiškų į „paraiškų dėžutę“ teikimo laikas dviem darbo dienomis trumpesnis nei nustatytas paramos paraiškų priėmimo terminas.

Kas gali teikti paraiškas

Dėl paramos gali kreiptis privačių miškų valdytojai, savivaldybės ir labai mažos bei mažos įmonės. Kai pareiškėjas yra fizinis arba juridinis asmuo (išskyrus savivaldybes), jis turi atitikti labai mažos arba mažos įmonės statusą, kaip apibrėžta Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme, ir kartu su paramos paraiška pateikti Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaraciją.

Remiama veikla

Paramos lėšomis finansuojamas miškų ūkio modernizavimas, miško kirtimo, apvaliosios medienos ir medienos biokuro ruošos technologijų diegimas, paslaugų miškų sektoriuje teikimas. Kita remiama veikla – minkštųjų lapuočių iki 20 metų amžiaus jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymas.

Taip pat remiamas vidinės miškotvarkos ir miško želdinimo ir žėlimo projektų, kaip savarankiškos investicijos, rengimas ar tikslinimas. Projektų rengimas ar tikslinimas remiamas tik tuo atveju, jei jis nesusijęs su kitomis, paraiškoje numatytomis investicijomis pagal kitas remiamas veiklas.

Didžiausia paramos suma projektui – 100 tūkst. Eur

Vykdant miškų ūkio modernizavimo, miško kirtimo, apvaliosios medienos ruošos technologijų diegimo, paslaugų miškų sektoriuje tiekimo veiklą, gali būti finansuojama 50 proc. tinkamų išlaidų. Minkštųjų lapuočių jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymo bei vidinės miškotvarkos, miško želdinimo ir žėlimo projektų rengimo ar tikslinimo paramos intensyvumas gali siekti 65 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Didžiausia paramos suma projektui negali viršyti 100 tūkst. Eur, o per visą 2014–2020 m. laikotarpį negali būti didesnė nei 200 tūkst. Eur.

Projektų atrankos kriterijai

Paraiškoms, pateiktoms pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Investicijos į miškininkystės technologijas“, suteikiami balai už atitiktį įgyvendinimo taisyklėse nustatytiems projektų atrankos kriterijams. Privalomas mažiausias projektų atrankos balų skaičius – 30 balų. Jei projektų atrankos vertinimo metu nustatoma, kad projektui neskirta privalomo mažiausio 30 balų skaičiaus, paramos paraiška atmetama.

Atrankos kriterijai ir suteikiami balai:
Pareiškėjas yra: privataus miško savininkas, nuosavybės teise valdantis iki 10 ha miško, – suteikiama 10 balų; privataus miško savininkas, nuosavybės teise valdantis 10 ha ir daugiau miško, arba miško savininkų kooperatyvas – suteikiama 20 balų.
Paramos kreipiasi labai maža įmonė – suteikiama 10 balų.
Projekte numatytas minkštųjų lapuočių iki 20 metų amžiaus jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymas ne mažesniame kaip 0,5 ha plote – suteikiama 15 balų.
Įgyvendinus projektą, kuriame numatytos investicijos į miškininkystės technologijas, ūkio subjekto grynasis pelningumas turi būti didesnis kaip 4 proc. – suteikiama 15 balų.
Pareiškėjas prašo mažesnio paramos intensyvumo, nei nustatytas galimas didžiausias paramos intensyvumas, – už kiekvieną sumažintą procentinį punktą pareiškėjui suteikiamas 1 balas, bet ne daugiau kaip 15 balų.
Įgyvendinus projektą sukurta naujų darbo vietų ir jo kontrolės laikotarpiu išlaikytas ne mažesnis nuolatinis vidutinis metinis darbuotojų skaičius: iki 3 darbuotojų imtinai – suteikiama 10 balų; daugiau nei 3 darbuotojai – suteikiama 20 balų.
Pareiškėjas yra miško savininkų asociacijos arba miško savininkų kooperatyvo narys – suteikiami 5 balai.

Patarimai teikiantiems paraiškas

NMA specialistai atkreipia miškininkų dėmesį į dažniausiai pasitaikančius verslo plano rengimo trūkumus ar paraiškose pasitaikančias klaidas.

Verslo plane numatytas paslaugų miškų sektoriuje teikimas bei miško kirtimo darbai turi būti pagrįsti dokumentais (miškotvarkos projektais, preliminariomis paslaugų teikimo sutartimis). Atkreiptinas dėmesys į tai, kad preliminarios paslaugų teikimo sutartys turi apimti visą projekto kontrolės laikotarpį, o jose nurodytos darbų apimtys turi atsispindėti verslo plane.
Pasitaiko atvejų, kad pareiškėjai verslo plane tinkamai nepagrindžia prognozių, todėl vėliau gaištamas laikas teikiant papildomą informaciją. Rengdami verslo planą pareiškėjai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad prognozės privalo būti tarpusavyje susietos, pagrįstos ir koreliuotis su duomenimis, pateiktais paraiškoje.
Su paraiška turi būti pateikiami visi taisyklėse bei paraiškos XI skyriuje nurodyti dokumentai. Juridiniai ir fiziniai asmenys, siekiantys investuoti į miškininkystės technologijas, privalo pateikti smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaraciją.
Jei pareiškėjas yra numatęs atlikti jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymo darbus ir už juos jam bus suteikti atrankos balai, tai vėliau investicijų pagal šią remiamą veiklą įgyvendinimo atsisakyti jis negalės.
Būtina tiksliai nurodyti valdomą miško plotą bei pagrindus, kuriais jis valdomas.
Pildant projektų priežiūros rodiklių lentelę būtina atsakingai prognozuoti darbo vietas bei vidutinį metinį darbuotojų skaičių projekto įgyvendinimo ir kontrolės laikotarpiu.
Investicijų būtinumas turi būti pagrįstas skaičiavimais, numatant planuojamų atlikti darbų kiekį. Paaiškinimas, kad investicija reikalinga įmonės veiklai, yra nepakankamas. Reikėtų įvertinti, ar planuojamas tam tikros įrangos įsigijimas yra pagrįstas, galbūt, pakaktų šią įrangą nuomoti.
Verslo plano IX dalyje rekomenduojama nurodyti visą turimą miško ūkio įrangą / techniką, jos eksploatacijos pradžios datą, likutinę vertę. Jeigu turimas didesnis miško įrangos / technikos kiekis, rekomenduojama informaciją apie turimą miško techniką / įrangą kartu su paraiška pateikti atskiroje lentelėje.
Svarbu, kad paraiškoje numatytos išlaidos būtų priskirtos įgyvendinimo taisyklėse nurodytoms tinkamų finansuoti išlaidų kategorijoms.
Tuo atveju, jei paramos gavėjas turi interneto svetainę, joje reikės pateikti projekto pavadinimą, trumpą projekto apibūdinimą, įskaitant projekto tikslus ir rezultatus, bei pabrėžti EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto finansavimą, kaip nurodyta Viešinimo taisyklėse.
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad turi būti pateikti 3 kiekvienos planuojamos įsigyti investicijos komerciniai pasiūlymai. Turi būti pateikti tos pačios investicijos, t. y. įrangos su vienodomis techninėmis charakteristikomis, komerciniai pasiūlymai. Taip pat komerciniuose pasiūlymuose turi būti nurodoma, kad prekės yra naujos ir nenaudotos bei atitinka aplinkos apsaugos ir (arba) darbo saugos reikalavimus.

Šaltinis: Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Dienos klausimas

Ar skiepysitės Covid-19 vakcina?

Rekomenduojami renginiai

  • 27Sau, 2021
    Jau greit!
    Virtuali spektaklio „Arklio Dominyko meilė“ peržiūra
    Renginys internete
    More Less

  • 20Vas, 2021
    Jau greit!
    Pasivaikščiojimai Dubysos kalnuose
    Bedančių k.
    More Less

REKLAMA
REKLAMA
Rekomenduojame

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų tikrinimas įjungtas. Po kiek laiko jūsų komentarai bus apublikuoti.

REKLAMA

Kiti Straipsniai

Ketvirtadienį prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Ketvirtadienį prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

11 sausio, 2021
Policija įspėja: žiemos pramogomis mėgaukitės atsakingai

Policija įspėja: žiemos pramogomis mėgaukitės atsakingai

10 sausio, 2021
Lietuvą pasiekė trečioji skiepų nuo COVID-19 siunta ­– 20478 vakcinos dozės

Lietuvą pasiekė trečioji skiepų nuo COVID-19 siunta ­– 20478 vakcinos dozės

4 sausio, 2021
„Maximoje“ nebeliko gyvos žuvies akvariumų

„Maximoje“ nebeliko gyvos žuvies akvariumų

4 sausio, 2021
Į Lietuvą atvyko pirmoji COVID-19 vakcinų siunta

Į Lietuvą atvyko pirmoji COVID-19 vakcinų siunta

26 gruodžio, 2020
A. Bilotaitė: „Per 9 dienas apgręžta daugiau nei 21 tūkstantis automobilių“

A. Bilotaitė: „Per 9 dienas apgręžta daugiau nei 21 tūkstantis automobilių“

26 gruodžio, 2020
Daugiau
REKLAMA
Kitos naujienos
Išmokos smulkiesiems ūkininkams

Išmokos smulkiesiems ūkininkams

Ekspertai pataria, kaip išsirinkti tinkamiausią elektros tiekėją

Ekspertai pataria, kaip išsirinkti tinkamiausią elektros tiekėją

Praėjusią parą patvirtinti 2272 koronaviruso atvejai

Praėjusią parą patvirtinti 1169 nauji koronaviruso atvejai

mano Kelmė

© 2020 manoKelme.lt - eLengvai MEDIA GROUP // UAB MEDIA 44.

REDAKCIJA + 370 639 34990

  • Tinklas
  • Požiūris
  • Redakcija
  • Reklama
  • Statistika
  • Kontaktai

Sekite mus

No Result
View All Result
  • Naujienos
  • Renginiai

© 2020 manoKelme.lt - eLengvai MEDIA GROUP // UAB MEDIA 44.

Sveiki sugryžę!

Prisijungti su Facebook
ARBA

Prisijunkite

Pamiršote slaptažodį?

Sukurti paskyrą!

Sign Up with Facebook
ARBA

Fill the forms bellow to register

Visu laukai privalomi. Prisijungti

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Prisijungti