Dėl šios priežasties jau eilę metų namuose šiluma norintys mėgautis gyventojai renkasi granulines šildymo sistemas, kurios jau ne kartą specialistų yra pripažintos vienu iš ekologiškiausių pasirinkimų. Žinoma, žema medienos granulių kaina taip pat vaidina gana svarbų vaidmenį, tačiau dauguma gyventojų ekologiškumą įvardija kur kas svarbesne priežastimi, lemiančia jų pasirinkimą įsigyti būtent granulines šildymo sistemas bei namus šildyti medienos granulėmis.
Nekenkia aplinkai
Nors yra net kelios priežastys, lemiančios granulinių šildymo sistemų ekologiškumą, tačiau bene dažniausiai yra minima tai, jog medienos granulių degimo metu į aplinka nėra skleidžiama jokių cheminių ar aplinkai kenksmingų medžiagų.
Vis dėlto nereikėtų pamiršti, jog medienos granulės yra gaminamos iš natūralios medienos, kuri yra esmine bei, žinoma, vienintele sudedamąja medienos granulių dalimi. Tai reiškia, jog jų degimo metu į aplinka patenka tos pačios medžiagos, kurios patenka ir degant įprastam laužui.
Žinoma, šiuo metu rinkoje taip pat galima įsigyti ir žemesnės kokybės medienos granulių, kurios dažnai pirkėjus vilioja žemesnėmis savo kainomis. Tokios nekokybiškos medienos granulės kartais yra gaminamos naudojant pačias įvairiausias chemines priemaišas, tokias kaip klijai. Klijai padeda lengviau suformuoti galutinę granulės formą iš pjuvenų, todėl dalis gamintojų ir naudoja tokį sprendimą. Nepaisant to, jog cheminių priemaišų naudojimas ir lengvina medienos granulių gamybos procesą, tačiau taip pat jas paverčia ir mažiau ekologiškomis. Vis dėlto degimo metu cheminės medžiagos patenka į orą bei kenkia tiek žmonėms tiek ir aplinkai.
Šios cheminės priemaišos taip pat gali kenkti ir patiems šildymo katilams. Degimo metu išsiskiriančios cheminės medžiagos neretai nusėda ant pilnavertiškam katilo veikimui būtinų komponentų bei ženkliai sumažina visos šildymo sistemos efektyvumą. Dėl šių priežasčių žmonės yra visuomet skatinami pasirinkti aukštesnės kokybės biokuro produkciją bei prisidėti prie savo, aplinkos bei planetos gerovės.
Antrinių medienos atliekų panaudojimas
Kaip jau buvo minėta anksčiau, medienos granulės yra gaminamos iš antrinių medienos atliekų, kurios susidaro atliekant pačius įvairiausius medienos apdirbimo darbus. Įmonės, vykdančios medienos apdirbimo darbus kiekvieną dieną susiduria su besikaupiančiomis medienos atliekomis. Dažnai jos virsta galvos skausmu, nežinant, kur galima būtų jas panaudoti. Laimei, šiomis dienomis šias pjuvenas bei medienos dulkes galima išnaudoti medienos granulių gamyboje bei paversti atliekas šilumą namams kuriančiu elementu.
Įsivaizduokite, kokius milžiniškus kiekius pjuvenų bei medienos dulkių sukaupia stambios įmonės, kurių pagrindinė veikla yra medienos apdirbimas. Kartais milžiniškos šių atliekų krūvos gali tapti ir gaisro pavojų keliančiu reiškiniu, todėl jas reguliariai pašalinti iš įmonių patalpų yra būtina. Tuo tarpu šias atliekų krūvas palikti likimo valiai taip nėra išmintinga, nes laikui bėgant jos pradeda pūti, o tai reiškia, jog jos tampa visiškai netinkamomis naudoti. Galimybė iš pjuvenų bei atliekų gaminti biokurą suteikia galimybę efektyviai išnaudoti didelę dalį medienos, kuri dažnu atveju galėtų tapti tik drėgmę kaupiančią, vietą užimančia arba pavojų keliančia medienos krūva.
Komentuoti