Bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, kurie mokosi 9–10 arba I–II gimnazijos klasėse ir III–IV gimnazijos klasėse gali rinktis trumpus mokymo programų modulius, leidžiančius išbandyti įvairių specialybių praktines veiklas – inžinerijos, grožio, paslaugų ir daugelyje kitų sričių.
„Gimnazistams tai galimybė iš anksto išmėginti specialybę, kurią norėtų pasirinkti baigę gimnaziją, arba įgyti naudingų įgūdžių, praversiančių ateityje ar kasdienėje veikloje. Pavyzdžiui, išmokti programuoti mobilų robotą, montuoti variklių sistemas, atlikti makiažą, gaminti picas ir kt. Pasirinkus specialybės modulį sudaromas atskiras mokymosi tvarkaraštis, kad būtų galima derinti ugdymą gimnazijoje ir profesinio rengimo centre. Baigus gimnaziją ir stojant į tos pačios specialybės programą šis modulis įskaitomas ir mokymasis sutrumpėja“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Agnė Kudarauskienė.
Pasak viceministrės, tokia galimybė gimnazistams siūloma jau kelerius metus ir sulaukia vis didesnio populiarumo. 2022 m. modulius rinkosi beveik 1,4 tūkst. mokinių, pernai – jau 1,6 tūkst. mokinių. Užbaigę vieną modulį dalis mokinių noriai renkasi ir kitą.
Stojančiųjų prašymai mokytis priimami LAMA BPO informacinėje sistemoje. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji.
Panašusturinys
Kvietimų mokytis stojantieji sulauks vasario 15 d., o mokymo sutartis su profesinio mokymo įstaigomis pasirašyti galės vasario 19–20 d. Mokymosi procesas prasidės vasario 21 d.
Priėmimas į profesinio mokymo įstaigas vyksta žiemos ir vasaros etapais. Šiemet pagrindinio priėmimo vasaros etapas vyks nuo birželio 3 d. iki rugpjūčio 5 d. Papildomas priėmimas planuojamas rugpjūčio 14–25 d.
Komentuoti