Paakių oda gali būti patinusi dėl skydliaukės sutrikimų, infekcijos, jungiamojo audinio ligos ar alergijos. Maišeliai po akimis susiformuoja susilpnėjus akių vokus palaikančioms audinių struktūroms ir raumenims. Odai dėl amžiaus pradėjus glebti, riebalai, paprastai esantys aplink akis, gali patekti į sritį po regos organais. Be to, zonoje po akimis gali kauptis skysčių, todėl ta vieta gali atrodyti paburkusi arba patinusi. Paakių išvaizdą gali suprastinti:
Senėjimas
Skysčių kaupimasis – ypač pabudus arba pavalgius sūraus maisto
Miego trūkumas
Alergijos
Rūkymas
Genetika
Ligos, pavyzdžiui, dermatitas, inkstų ligos, endokrininė orbitopatija.
Kaip sumažinti paburkusius paakius?
Pirmiausia išsiaiškinkite, kas sukėlė paakių paburkimą. Ar įmanoma sumažinti paakių maišelius? Dažniausiai – taip, bet nebūtinai tai paprasta. Galite išmėginti priemones namuose. Pabandykite kremą su kofeinu, nes kofeinas yra vazokonstriktorius – sutraukia kraujagysles. Galite išmėginti ir nieko nekainuojančią priemonę – uždėkite šaltus kompresus ant akių keletui minučių. Tiesa, jei patinimas didelis, mažai gelbės tiek kompresai, tiek kremai.
Realesnė tikimybė pagražinti paakių zoną yra kreiptis į estetinės medicinos specialistus. Yra keletas galimybių: užpildai, lazeris, cheminis šveitimas, ultragarsinė procedūra. Užpildai yra viena galimybių pagerinti įdubusių paakių išvaizdą. Hialurono rūgštis sušvirkščiama į zoną šalia skruostų, kad paakiai išsilygintų. Injekcijos atliekamos gydytojo, taikoma vietinė nejautra. Užpildų rezultatai išlieka 6–12 mėnesių.
Galite rinktis kitą būdą – lazerį. Procedūros tikslas – pašalinti paviršinį suglebusios odos paakių srityje sluoksnį. Lazeris ne tik nušveičia odą, bet ir skatina kolageno gamybą, todėl oda bus stangresnė. Su lazerine procedūra pasiekti rezultatai bus matomi apie metus, priklausomai nuo jūsų odos tipo ir to, kaip rūpinsitės oda.
Cheminis odos šveitimas taip pat lygina paakių odą. Specialus cheminis tirpalas ištirpdo senas odos ląsteles. Po tokios procedūros oda stangresnė, skaistesnė. Priklausomai nuo odos tipo, rezultatai gali išlikti kelerius metus. Lazerio ir šveitimo procedūras rekomenduojama atlikti vėsiuoju metų laiku, kad išvengtumėte pigmentacijos rizikos.
Ultragarsinė procedūra HIFU, t. y., aukštai fokusuotos ultragarso energija – gana nauja estetinės medicinos rinkoje technologija, bet jau spėjusi gauti pelnytų simpatijų. HIFU technologija užveda odos atjauninimo mechanizmą giliajame dermos sluoksnyje, kitaip vadinamame SMAS (angl. superficial musculoaponeurotic system) – paviršinė raumenų aponeurotinė sistema. Naujos kartos HIFU metodą taikantis „Ultraformer III“ įrenginys skleidžia tokią ultragarso energiją, kuri prasiskverbia net per 3 odos sluoksnius. Paakių zona yra plona ir jautri, todėl ją lengva pažeisti arba netinkamai prižiūrėti. Dėl senėjimo, odos drėgmės praradimo ir kitų aplinkybių paakiai gali būti nuolat paburkę, įkritę, matomi paakių maišeliai. HIFU technologija ne tik patempia paakių odą, išlygina raukšles, bet ir užtikrina ilgalaikį natūralų atjauninimą.
„Ultraformer III“ įrenginys, su kuriuo atliekamos HIFU procedūros Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, suaktyvina kolageno gamybą net keletui mėnesių po procedūros. Pakanka vienos procedūros, kad bent metus pamirštumėte apie jūsų išvaizdą slėgusius paakius. Procedūrą galite atlikti bet kuriuo metų laiku. Nei prieš ją, nei po jos nereikia laikytis jokio specialaus režimo, priešingai nei renkantis lazerį ar cheminį šveitimą.
HIFU technologijos poveikis dažnai prilyginamas operacijos rezultatams, bet tai yra nechirurginis odos patempimas. Tai reiškia – mažiau rizikos ir daugiau saugumo. Be to, šią neinvazinę procedūrą galima taikyti ne tik paakių zonoje, o derinti, pavyzdžiui, su dvigubo pagurklio problemos sprendimu. HIFU metodas taip pat patemps užkritusius vokus, grąžins prarastą žandikaulio kontūrą.
Komentuoti