Planuojate betonuoti grindis? Bijote, kad padarysite klaidų? Jei taip, ši atmintinė – kaip tik jums.
Pamatas betonavimui: kaip paruošti?
Pirmasis darbas, kurį turite atlikti prieš betonuojant grindis, kruopštus pamato paruošimas. Pirmiausia, išmatuokite betonuojamą plotą, kad įsivertintumėte, kiek medžiagų jums reikės. Taip pat atminkite, kad medžiagos gali skirtis pagal betonuojamą pagrindą. O jei norite šildomų grindų, jums gali reikėti ir šildymo vamzdžių bei poliuretano putų.
Ir tai dar tikrai ne viskas: išvalykite pamato paviršių nuo kitų nešvarumų, kurie gali trukdyti betonui tinkamai sukibti su paviršiumi. O jeigu pamatas nėra lygus, nepamirškite jo išlyginti – tik lygus pamatas užtikrinta kokybišką grindų sluoksnio padengimą.
Pamatų klojimas: ką reikėtų žinoti?
Išlyginote pamatą? Šaunu, dabar galite pradėti dėlioti kietų putplasčio plokščių sluoksnį, kuris turi grindų palaikymo temperatūros, drėgmės sulaikymo bei garo izoliacijos ypatybių. Atminkite: svarbu, jog šis sluoksnis būtų dedamas kompaktiškai – be tarpų.
Norint, kad grindų betonavimo darbai būtų kokybiški, itin svarbu tinkamai pakloti garo izoliacinę plėvelę. Taip pat – pakloti armavimo tinklą (esant poreikiui, prie jo bus tvirtinama grindinio šildymo sistema).
Betono mišinio paruošimas
Atėjo metas ruošti betono mišinį! Ką reikėtų žinoti? Atsakymas paprastas – jį galite nusipirkti bet kurioje statybos prekių parduotuvėje. O ant pakuotės rasite visas instrukcijas, ką daryti. Tad kartotis – nėra prasmės.
Kaip pasirinkti betono maišyklę?
Nežinote, kaip pasirinkti kokybišką betono maišyklę? Rekomenduojame atsižvelgti į jos galingumą bei talpą. Natūralu: kuo didesnės talpos maišyklė, tuo daugiau mišinio paruošite vienu kartu. O kuo galingesnė maišyklė, tuo efektyvesnis betono maišymas.
Be jokių abejonių, kiekvienas projektas individualus, todėl, nežinodami jūsų situacijos, negalime patarti, kokia betono maišyklė jūsų atveju geriausia. Rekomenduojame pasitarti su nuomos specialistais arba statybinių prekių parduotuvių konsultantais.
Betono sluoksnio liejimas
Klausiate, kaip lieti betono sluoksnį? Rekomenduojame viską daryti lėtai. Po truputį liekite betoną, kaskart išlygindami mišinį nubraukimo liniuote. Atminkite, jog šis žingsnis yra labai svarbus: ant nelygaus betono negalėsite kokybiškai uždėti kito dangos sluoksnio.
Taip pat labai svarbu išstumti oro burbulus iš užlieto betono. Šiuo atveju, jums pravers betono vibratoriaus nuoma. Šis prietaisas yra vertikaliai įvedamas į ką tik užpiltą betoną, bet ne per giliai – svarbu nesukelti struktūrinių vientisumo problemų. Prietaisas laikomas tol, kol pradeda kilti maži oro burbuliukai. Kai paviršius tinkamai sutankinamas, galima užlietą skiedinį užtrinti glaistykle. Jos pagrindinė paskirtis – palengvinti betono sulyginimą palei sienas.
Atlikote visus iki šiol aprašytus darbus? Skelbiame pertrauką! Reikėtų bent mėnesį palaukti, kol betonas visiškai išdžius ir sukietės. Duokite jam visišką ramybę: netikrinkite paviršiaus kietumo, nelipkite ant jo. Na, o po mėnesio laukia nauji darbai!
Komentuoti