2019-01-19, šeštadienis, 21:35.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:27, leidžiasi 16:29, dienos ilgumas 8:1.

Vokiečių kalbos mokomės keliaudami

2017-06-28, paskelbė Kelmės rajono savivaldybė
Vokiečių kalbos mokomės keliaudami

Šiandien jaunimui privalu mokytis užsienio kalbų. Vokiečių kalbos mokėjimas mokiniams suteikia galimybių sėkmingai planuoti savo gyvenimą, dalyvauti tarptautiniuose projektuose, mokytis, studijuoti, dirbti.

 

Padedant Kelmės rajono savivaldybės vadovams, rėmėjams iš Vokietijos, aktyvi vokiečių kalbos mokymosi skatinimo veikla Kelmės rajono mokyklose vyksta jau septyniolika metų. Ponų Volfgango fon Štėteno (Wolfgang von Stetten) ir Volfgango Gertės (Wolfgang Gerthe) iniciatyva 2015 metais buvo įsteigtas prizas, skirtas Lietuvos Respublikos Nepriklausomybė Atkūrimo Akto signataro, Kelmės miesto garbės piliečio, vokiečių kalbos mokytojo ir pirmosios vokiečių kalbos šventės organizatoriaus Antano Račo atminimui įamžinti. Šis ypatingas prizas skiriamas mokiniams, pasiekusiems puikių rezultatų mokantis vokiečių kalbos ir planuojantiems ateityje laikyti tarptautinius vokiečių kalbos egzaminus.

 

Šią vasarą šeši mokiniai iš skirtingų Kelmės rajono bendrojo lavinimo mokyklų dvi savaites keliaudami po Vokietiją ne tik susipažino su krašto kultūra, bet ir mokėsi vokiečių kalbos. Viktorija Andrijauskaitė (Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla), Džiugas Krencius (Tytuvėnų gimnazija), Dora Heynold (Kelmės „Kražantės“ progimnazija), Saulena Vaišvilaitė (Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazija), Rita Petrauskaitė (Kelmės r. Pakražančio gimnazija), Linas Liekys (Kelmės r. Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinė mokykla) ir vokiečių kalbos vyresnioji mokytoja Asta Urbonaitė dvylika dienų praleido Erfurte, Tiuringijos žemės sostinėje, ir dvi nepamirštamas dienas Berlyne. Visi keturias dienas dalyvavo įvairiose 9 klasės mokinių pamokose ir bendravo su bendraamžiais Erfurto Editos Štain (Edith Stein) gimnazijoje, o vakarais mokytoja Theodora Simon ne tik vedė vokiečių kalbos užsiėmimus, bet ir ekskursijas po miestą, netoliese esančių vietovių įžymias vietas. Lietuvos vaikų rėmimo draugijos tarybos pirmininkas Andreasas Maluras (Andreas Malur) mokiniams sudarė galimybes apsilankyti ugniagesių gelbėtojų tarnyboje, policijoje, Tiuringijos žemės parlamente, susitikti su šios žemės viceprezidentu ir parlamentarais. Mokiniai bendravo vokiškai: įstaigose prisistatė, papasakojo apie save, savarankiškai užsisakė maistą kavinėse ir restoranuose, taip patobulino klausymo ir kalbėjimo įgūdžius. Toks užsienio kalbos mokymosi būdas natūralioje aplinkoje buvo ypač patrauklus ir naudingas mūsų mokiniams, turintiems labai menkas galimybes bendrauti užsienio kalba. Mokiniai ne tik mokėsi, dalyvavo rimtuose susitikimuose, bet ir pramogavo: maudėsi baseine, žaidė boulingą, važinėjo vasaros rogučių trasoje, stebėjo dviračių treko varžybas. Viešnagė Vokietijoje baigėsi Berlyne. Neišdildomus įspūdžius  paliko apsilankymas Reichstage – Vokietijos parlamente, vizitas į Lietuvos ambasadą, ekskursija po miesto istorines, žymias vietas.

 

Kelionė į Vokietiją mokiniams buvo ne tik puiki vasaros atostogų pradžia, bet ir sužadino norą dar labiau mokytis vokiečių kalbos, todėl buvo nutarta nuo rudens vieną kartą per mėnesį susitikti visiems kelionės dalyviams ir valandą bendrauti tik vokiškai.

 

Mokiniai, tėveliai ir vokiečių kalbos mokytojai nuoširdžiai dėkoja visiems, kas padėjo mokytis vokiečių kalbos keliaujant: Lietuvos garbės konsului, Kelmės miesto garbės piliečiui prof. dr. Volfgangui fon Štėtenui, Ašafenburgo (Aschaffenburg) paramos fondo „Ateitis – jaunimui“ tarybos pirmininkui Volfgangui Gertei, Lietuvos vaikų rėmimo draugijos tarybos pirmininkui Andreasui Malurui, Kelmės rajono savivaldybės merui Vaclovui Andruliui ir mokinius po Vokietiją vežiojusiam vairuotojui Alvydui Lauručiui.

 

Asta Urbonaitė, vokiečių kalbos mokytoja,
Daiva Stonienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?