2020-06-04, ketvirtadienis, 02:16.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:45, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 17:i.

Vokiečių kalbos dienos Kelmėje

2017-10-23, paskelbė Kelmės rajono savivaldybė
Vokiečių kalbos dienos Kelmėje

Per dvidešimt metų besitęsiantis Kelmės rajono savivaldybės ir jos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bendradarbiavimas su Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, prof. dr. baronu Volfgangu fon Štėtėnu, Lietuvos garbės konsulu, Kelmės miesto garbės piliečiu, Lietuvos vaikų rėmimo draugija, Vokietijos paramos fondu „Ateitis–jaunimui“, Gėtės institutu Vilniuje, prasmingi ugdymo, vokiečių kalbos mokymo ir mokymosi projektai, įvairūs renginiai, šventės, jaunimo stovyklos ir išvykos į Vokietiją, vokiečių kalbos mokytojų nuolatinis kvalifikacijos tobulinimas ir tarptautinių egzaminų vertintojų diplomo įgijimas davė gražių rezultatų: į Kelmę atvykęs Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) vokiečių kalbos koordinatorius Lietuvoje Michaelis Brėmas informavo, kad 2017 m. rugpjūčio 30  d.

 

Vokietijos kultūros ministrų konferencijos posėdyje Berlyne buvo nuspręsta 2017-2018 mokslo metais Kelmės Jono Graičiūno gimnazijai suteikti DSD I (Vokiečių kalbos diplomo) mokyklos statusą. Oficialus patvirtinimo raštas buvo įteiktas Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos direktoriui Rimui Bielskiui, ši mokykla tapo penkioliktąja DSD I mokykla Lietuvoje. Jono Graičiūno gimnazijoje mūsų rajono mokiniai galės laikyti tarptautinį pirmos pakopos vokiečių kalbos egzaminą ir gauti tai patvirtinantį diplomą. Tai reiškia, kad oficialios Vokietijos institucijos pripažino, jog mūsų rajone yra sudarytos itin palankios sąlygos mokytis vokiečių kalbos, kad jos mokoma nuosekliai, didėja mokinių, besimokančių šios užsienio kalbos, skaičius. Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis padėkojo ponui Michaeliui Brėmui už suteiktą puikią galimybę rajono mokiniams laikyti tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą Kelmėje, džiaugėsi nuoširdžiu rajono vokiečių kalbos mokytojų ir mokinių darbu, kryptinga veikla mokantis užsienio kalbos.

Šio oficialaus rašto įteikimo ceremonija vyko Kelmės kultūros centre Vokiečių kalbos dienų projekto „Ö kaip vokiškai?“ metu. Pastarąjį projektą jau antrus metus inicijuoja Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Gėtės institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA). Kelmėje į projektą įsijungė visos švietimo įstaigos, kuriose mokiniai mokosi vokiečių kalbos. Spalio 16-20 d. mokyklose vyko renginiai, skirti įvairaus amžiaus mokiniams.

Spalio 18-ąją Kelmės kultūros centre ir Žemaitės viešojoje bibliotekoje veikė vokiečių kalbos mokykla – joje pamokas rajono mokiniams vedė vokiečių kalbos mokytojos Raimonda Andriuškienė, Violeta Truncienė, Vilma Kaktytė, Vita Milkintaitė ir Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje deleguoti studentai iš Vokietijos Fabijanas Flueris ir Liudvigas Veilas. Šventinį renginį pradėję naujoje teatro salėje „Skamp“ grupės sukurtu Vokiečių kalbos dienų himnu, mokiniai mišriose grupės pagal sudarytą tvarkaraštį stotelių metodu mokėsi kalbos, piešimo, sporto, teatro ir krašto pažinimo. Studentai Fabijanas Flueris ir Liudvigas Veilas. šiuo metu pagal mainų programą studijuojantys Vilniuje, apsilankė Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje ir susitiko su gimnazistais bei Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokiniais, diskutavo šiuolaikiniam jaunimui aktualiomis temomis.

Spalio 20 d. Kelmės suaugusiųjų mokymo centre vyko paskutinis šių metų Vokiečių kalbos dienų renginys Kelmėje – popietė su vokiečių kalba. Mokiniai, kurie buvo apdovanoti Antano Račo premija ir mokėsi užsienio kalbos keliaudami po Vokietiją, išreiškė norą kartą per mėnesį susitikti ir bendrauti tik vokiečių kalba. Tikimės, kad ši mokinių iniciatyva taps gražia Kelmės rajono jaunuolių bendravimo forma ir skatins mokytis vokiečių kalbos.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai