2019-05-26, sekmadienis, 12:39.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:55, leidžiasi 21:33, dienos ilgumas 16:37.

Veiklos dešimtmečio paminėjimas

2018-04-10, Bronislava Buchienė
Veiklos dešimtmečio paminėjimas

Šiais metais Tytuvėnų parapijos Maldos į Dievo Gailestingumą grupė švenčia veiklos dešimtmetį. Jau tradicinėmis tapo ir Maldos grupės Gailestingumo šventės, rengiamos per Atvelykį. Jas maldininkų grupė stengiasi švęsti kuo iškilmingiau. Tad, sutapus dviem progoms šventė buvo turininga ir graži.

 

Po šv. Mišių, kurias Tytuvėnų Mergelės Marijos Angelų karalienės bažnyčioje aukojo klebonas Rimantas Žaromskis, maldininkai ir jų bičiuliai rinkosi Piligrimų centro refektorinėje salėje. Jubiliejinis susitikimas prasidėjo nuo bendros maldos ir stalo palaiminimo. Klebonas ta proga pasveikino visą Rozalijos Rimkutės (sesuo Bernadeta OSB) suburtą maldininkų kolektyvą, linkėjo sveikatos maldomis prisidėti prie Gailestingumo platinimo. Susirinkusieji sveikino Dvasios vadovą kleboną Rimantą gimimo dienos proga.

 

Kadangi 2018 metai skirti Trakų Dievo Motinai, labai svarbi vieta šiame susitikime skirta būtent jai. Apie paveikslą, kabantį Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, pasakojo bibliotekininkė Dalia Galbuogienė. Moteris sakė, kad XVI amžiuje stebuklais ir malonėmis ėmęs garsėti Dievo Motinos paveikslas siejamas su kunigaikščio Vytauto vardu. Manoma, kad jam Krikšto proga paveikslą dovanojęs Bizantijos imperatorius Emanuelis II Paleologas. 1718 metais stebuklingas paveikslas pirmasis Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo vainikuotas popiežiaus Klemenso XI atsiųstomis karūnomis, suteikiant jam Ligonių Užtarėjos titulą. Dalia kvietė aplankyti bažnyčią ir paveikslą dar ir dėl to, kad šiais metais Trakų Madona paskelbta Lietuvos globėja.

 

Maldininkų vadovė Rozalija Rimkutė pateikė glaustą dešimties metų veiklos ataskaitą. Pirmas dar negausios grupės susibūrimas įvyko 2008 metų gegužę. Maldininkai kiekvieną dieną įvairiomis permaldavimo intencijomis ėmė kalbėti gailestingumo vainikėlį, litaniją ir sesers Faustinos maldas. Maldininkų gretos gausėjo. Dabar jų yra gerokai per pusę šimto. Pasak Rozalijos, šiame jubiliejiniame susirinkime reikia paminėti tris labai svarbias visiems datas: Lietuvos šimtmetį, Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnacijos 300 metų jubiliejų ir Maldos į Dievo Gailestingumą grupės 10-metį. Ji dėkojo grupės nariams už maldas, šių jubiliejų proga dovanojo visiems Trakų Madonos paveikslus.

 

Savo prisiminimais apie tai, kaip tapo Maldos grupės vėliavnešiu, dalinosi bibliotekininkas Antanas Galbuogis. Visada norinti likti šešėlyje, bet iškalbinga Valerija Drublionytė džiaugėsi savo kelyje (tiesiogine to žodžio prasme) sutikusi vienuolę, padėjusią surasti prasmingos veiklos, nuoširdaus bendravimo. Moteris linkėjo grupės vadovei sveikatos ir stiprybės, vykdant savo misiją. Grupės narė Justina Viržintienė maldininkų vardu pasveikino Rozaliją, įteikė gėlių. Visos šventės metu skambėjo giesmės ir dainos, kurias atliko Maldos į Dievo Gailestingumą grupės aktyvistai.

 

Bronislava Buchienė

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai