2019-02-22, penktadienis, 02:04.     Šiandien Kelmėje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Vasario 16-ąją Los Andželas sveikins Lietuvą šimtmečio proga

2018-02-01, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Vasario 16-ąją Los Andželas sveikins Lietuvą šimtmečio proga

2018 vasario 16 vakare, nuo saulėlydžio iki vasario 17 ryto, minint atkurtos Lietuvos šimtmetį, Los Andželo tarptautinis oro uostas pirmą kartą istorijoje nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis. Į vieną didžiausių ir užimčiausių pasaulio oro uostų atvykę svečiai pamatys geltonai, žaliai ir raudonai apšviestą meninę šviesų instaliaciją "LAX Gateway Pylons".

 

„Džiugu, kad Los Andželo miestas prisijungia prie atkurtos, modernios Lietuvos šimtmečio šventimo. Los Andžele ir aplink jį gyvena gausi daugmaž 10 tūkstančių lietuvių bendruomenė, todėl tai yra itin simboliška ir svarbi dovana ir dėmesio parodymas mūsų šventei“ - teigia Lietuvos generalinis konsulas Los Andžele Darius Gaidys.

 

2000 metais įrengtą "LAX Gateway Pylons" instaliaciją sudaro keliolika 30 metrų (100 pėdų) aukščio bokštų iš metalo ir stiklo konstrukcijų, kurie išdėstyti daugmaž 2 kilometrų atkarpoje prie pagrindinio įvažiavimo į Los Andželo tarptautinį oro uostą ir pakeliui į jį. Tamsos metu bokštai yra iš vidaus apšviečiami spalvą keičiančiais šviesos diodais, yra matomi iš oro, ir jau yra tapę miesto simboliu. Projekto autoriai: Paul Tzanetopoulos, Ted Tokio Tanaka Architects, Color Kinetics LEDs.

 

Los Andželo tarptautinis oro uostas yra vienas didžiausių pasaulyje, antrasis pagal dydį Jungtinėse Amerikos Valstijose, jame veikia pagrindinių aviacijos kompanijų logistikos centrai. Šis oro uostas kasmet aptarnauja apie 70-80 milijonų keliautojų, t.y apie 190-220 tūkstančių per dieną.

 

2018 metais Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui skirtus renginius JAV Vakarų pakrantėje organizuoja Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele, lietuvių bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos. Numatyti susitikimai ir paskaitos Lietuvos istorijos temomis, meno parodos, koncertai ir kita kultūrinė programa.

 

2018 sausio 27 dieną Los Andžele jau įvyko šimtmečiui skirtų metų atidarymo renginys - VDU profesorius Liudas Mažylis lietuvių bendruomenės nariams ir svečiams papasakojo apie Nepriklausomybės akto suradimą Vokietijos diplomatiniame archyve ir jo reikšmę.

 

2018 vasario 16 dieną Los Andžele vyks iškilmingas vakaras garsiajame „The Millennium Biltmore“ viešbutyje, kuriame kelis kartus vyko Oskarų įteikimo ceremonijos, vis dar yra filmuojami filmai. Priėmimas skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, pristatyti Lietuvą garbingiems JAV svečiams ir Lietuvos draugams, gausiam Los Andželo diplomatiniam korpusui. Renginyje dalyvaus JAV valdžios atstovai, Holivudo žvaigždės, iškilūs verslo žmonės, svečiai iš Lietuvos bei lietuvių bendruomenių. Koncertuos prestižiniam muzikos apdovanojimui "Grammy" nominuotas lietuvis pianistas Andrius Žlabys.

 

2018 birželio 1-3 dienomis Stanford universitete vyks didelė konferencija "Association for the Advancement of Baltic Studies", skirta Baltijos šalių šimtmečiams, kuri, tikėtina, duos postūmį nuolatinės Baltijos studijų programos įkūrimui.

 

2018 liepos 6 - Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną - Santa Monikoje lietuviai susiburs ir bendrai sugiedos šimtmečio "Tautišką giesmę".

 

2018 metų pabaigoje Los Andžele vyks šimtmečio metų uždarymo renginys, kuriame planuojamas Gabrieliaus Aleknos ir kvarteto Mettis pasirodymas.

 

Kartu su Balzeko Lietuvos kultūros muziejumi planuojama į Los Andželą atvežti parodą ,,No Home To Go To", skirtą Baltijos šalių perkeltųjų (angl. displaced) asmenų istoriją 1944-1952 metais. Taip pat planuojami ir kiti šimtmečiui skirti kultūros renginiai: dainų ir šokių šventėje dalyvausiančių Los Andželo gyventojų pasirodymas lietuvių bendruomenei ir Los Andželo publikai, privačiose kolekcijose esančio lietuviško meno paroda.

 

                                                                                            LR generalinio konsulato Los Andžele info
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?