2020-05-26, antradienis, 08:24.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:54, leidžiasi 21:34, dienos ilgumas 16:40.

Užvenčio kapinėse restauruota koplyčia

2017-11-04, paskelbė Kelmės rajono savivaldybė
Užvenčio kapinėse restauruota koplyčia

Lapkričio 1 d. Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, lydimas kanclerio Evaldo Alūzos, pašventino restauruotą Užvenčio kapinių koplyčią, kuri buvo pastatyta 1839 m. Į iškilmes susirinko gausus būrys parapijiečių ir svečių. Buvusi niūri ir tamsi kplyčia iš tolo švietė ir kvepėjo po ką tik baigtų didelių remonto darbų. O padaryta buvo iš tiesų daug: pakeista stogo danga ir įrengta lietaus nuvedimo sistema, pakeisti langai, lubų ir grindų danga, sutvarkyti pamatai, pagaminti suolai ir prezibetrijos kėdės, centrinis kryžius (autorius Antanas Viskontas), liturginiai baldai ir altorius. Visa koplyčia iš lauko pusės apkalta nauja mediena, įvesta elektra, grindyse įmontuotas grindinis stiklas. Visiems darbams atlikti išleista 11 300 Eur.

 

Pagrindinė projekto rėmėja – Kelmės rajono savivaldybės administracija. Idėjiniai šio sumanymo vadovai – Alvydas ir Milda Knyzeliai ne tik aukojo savo laiką, bet ir labai daug prisidėjo įvairia parama atstatant ir įrengiant koplyčią. Svariu finansiniu įnašu parėmė „Norfos labdaros ir paramos fondas“, labdaros ir paramos fondas „Užvenčio pegasas“, Eugenijus ir Gražina Songailos, Algimantas ir Irma Vaupšai, Jadvyga Vasiliūtė, Linas ir Jūratė Mačerniai, Ričardas ir Vilma Petrikai, Zenonas ir Irena Mačerniai, Artūras Gužauskas, Valerija Adomaitienė, Arūnas Beleckis, Nijolė Beleckytė Mataitienė, Antanas ir Regina Januškos, Jurga ir Jūratė Traknytės ir daugelis kitų parapijiečių.

 

Užvenčio parapijos klebonas Aivaras Jurgilas dėkojo visiems prisidėjusiems prie koplyčios remonto darbų. Jis citavo šv. Motinos Teresės žodžius: „Tai, ką aš galiu padaryti, tu to negali. Ką gali padaryti tu, aš negaliu to. Bet kartu mes galime padaryti dėl Dievo kažką gražaus“. Svaria finansine parama prisidėjusius klebonas apdovanojo kurtuvėniškio tautodailininko Aurimo Šimkaus sukurtomis originaliomis atminimo dovanėlėmis.

 

Nuveiktais darbais restauruojant kapinių koplyčią džiaugėsi bei Užvenčio klebonui ir parapijiečiams dėkojo Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, tarybos narys Zenonas Mačernius, parapijietė Valerija Adomaitienė, o seniūnas Linas Mačernius klebonui Aivarui Jurgilui įteikė originalią padėką.

 

Informaciją parengė Ona Granickienė
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai