2020-07-02, ketvirtadienis, 15:45.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:48, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:7.

UAB „Kelmės vanduo“ skirta bauda už netinkamos kokybės geriamojo vandens tiekimą

2020-02-28, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
UAB „Kelmės vanduo“ skirta bauda už netinkamos kokybės geriamojo vandens tiekimą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skyrė UAB „Kelmės vanduo" 1143 Eur baudą (0,1 proc. nuo metinių reguliuojamos veiklos pajamų), nes bendrovė nuo 2012 metų tiekia vartotojams Higienos normos reikalavimų neatitinkantį geriamąjį vandenį (viršijamas fluorido kiekis).

 

UAB „Kelmės vanduo" 2012 m. balandžio mėn. – 2015 m. balandžio mėn. laikotarpiu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras taikė išlygą dėl geriamojo vandens kokybės reikalavimų, tačiau bendrovė per tą laiką turėjo imtis priemonių, kad situacija būtų pagerinta, t. y. sumažinta fluorido koncentracija geriamajame vandenyje.

 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, nustačiusi, kad UAB „Kelmės vanduo" taikytos priemonės nėra efektyvios problemai spręsti, kreipėsi į VERT dėl licencijuojamos veiklos sąlygų įvertinimo.  Vartotojams tiekiamas geriamasis vanduo turi atitikti Higienos normos reikalavimus, tai yra viena iš licencijuojamos veiklos sąlygų.

 

„VERT, suprasdama, kad geriamojo vandens kokybė yra itin svarbus veiksnys kiekvienam gyventojui, nes tiesiogiai įtakoja sveikatą ir gyvenimo kokybę, dar praėjusiais metais pradėjo dialogą su kitomis valstybės institucijomis dėl bendradarbiavimo, siekiant užtikrinti geriamojo vandens kokybės priežiūrą. Šiais metais pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba,  tarnyba kreipėsi į VERT dėl situacijos Kelmėje. Tikiuosi, kad po VERT sprendimo, įmonė ir savivaldybė imsis konkrečių veiksmų ir atliks būtinas investicijas į geriamojo vandens infrastruktūrą ir gyventojai galės gauti tinkamos kokybės geriamojo vandens paslaugas", –  sako VERT pirmininkė Inga Žilienė.

 

VERT taip pat įpareigojo UAB „Kelmės vanduo"  ne vėliau kaip per 2 mėnesius pateikti veiksmų planą, kuriame būtų numatytos priemonės fluorido koncentracijai sumažinti, ir įspėjo, kad, to nepadarius ar negavus išlygos, bendrovei gali būti stabdoma licencija vykdyti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklą.

 

VERT yra atsakinga už geriamojo vandens tiekėjų licencijuojamos veiklos sąlygų priežiūrą, geriamojo vandens tiekimo paslaugų atitiktį kokybės reikalavimams, sąlygas fiziniams ir juridiniams asmenims gauti saugos ir kokybės reikalavimus atitinkantį geriamąjį vandenį, todėl VMVT pagalba (keitimasis informacija, motyvuotos išvados ir kt.) yra svarbi VERT vykdant numatytas funkcijas.

 

                                                                                                                                                               VERT informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai