2020-05-26, antradienis, 10:37.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:54, leidžiasi 21:34, dienos ilgumas 16:40.

Tytuvėnuose vyko Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdis

2018-01-25, paskelbė Kelmės rajono savivaldybė
Tytuvėnuose vyko Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdis

Sausio 23 d. Tytuvėnuose vyko Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos išvažiuojamasis posėdis. Taryba atvyko apžiūrėti Tytuvėnų, dar kartą susipažinti su esama situacija. Kultūros centre, kur gausiai susirinko tytuvėniškiai, buvo svarstomi klausimai dėl bibliotekos pastato įtraukimo į Nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių registrą bei Tytuvėnų miesto istorinės dalies ribų nustatymo.

 

Su parengtu Tytuvėnų teritorijos ribų planu supažindino vyresnysis paminklotvarkininkas Marius Skerniškis. Diskusijose dalyvavo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorės pavaduotojas Algimantas Degutis, Tarybos nariai ir pirmininkas Romas Pakalnis, Kultūros paveldo centro direktorius Virgilijus Kačinskas, kiti svečiai.

 

Gausiai susirinkę tytuvėniškiai išsakė nuomonę dėl numatomo priimti sprendimo patvirtinti Tytuvėnų teritorijos ribų planą, kėlė daug klausimų dėl konkrečių pastatų, nepuošiančių miesto. Aktualiausias tytuvėniškiams klausimas – ar jie turės naują kultūros centrą, biblioteką. Kultūros darbuotojai ir gyventojai jau daugybę metų laukia tinkamų sąlygų kultūros kolektyvų darbui, renginiams, bibliotekai. Nustačius Tytuvėnų miesto istorinės dalies ribas, kiltų daug apribojimų. Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis ir administracijos direktorė Irena Sirusienė kalbėjo, kad jie, kaip rajono vadovai, tik atsitiktinai sužinojo apie Tytuvėnų miesto istorinės dalies ribų nustatymą ir rengiamą planą. Tytuvėniškiai sulauks daug apribojimų.

 

Jeigu dabartinis bibliotekos pastatas patektų į Nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių registrą, jo griauti ir toje vietoje statyti naujo kultūros centro nebūtų galima.

 

Daugumos tytuvėniškių nuomone, reikia nepritarti Tytuvėnų miesto istorinės dalies ribų nustatymo projektui, jį iš esmės peržiūrėti ir esamos Tytuvėnų bibliotekos neįtraukti į Nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių registrą. Tytuvėniškiai prašė Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos atsižvelgti į vietos gyventojų išsakytą nuomonę.
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai