2018-06-25, pirmadienis, 03:22.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:43, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Tytuvėnų krašte viešėjo mezgėjos iš JAV, Kanados ir Australijos

2017-07-10, paskelbė Kelmės rajono savivaldybė
Tytuvėnų krašte viešėjo mezgėjos iš JAV, Kanados ir Australijos

Liepos 9 d. Tytuvėnų krašte viešėjo mezgėjos iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados ir Australijos. Renginio iniciatorė – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus valdybos narė Sigita Damanskienė. Renginio organizatoriai: Mockaičių kaimo bendruomenė, Tytuvėnų apylinkių seniūnija, Tytuvėnų piligrimų centras, Tytuvėnų regioninio parko direkcija, kitos Tytuvėnų krašto bendruomenės.

 

Tarp Sigitos Damanskienės ir vermontietės Donna Druchunas per Feisbuką užsimezgusi draugystė tęsėsi susitikimu Lietuvoje. Susibūrusios per Feisbuką visa 17 moterų mezgėjų grupė iš Kanados, JAV ir Australijos atvyko susipažinti su lietuvaičių mezgimo amatu.

 

Pirmą viešnagės dieną užsienietės aplankė Šiaulius, kitą dieną dalyvavo kojinių mezgimo čempionate Radviliškyje, o sekmadienį viešnias svetingai priėmė Tytuvėnų kraštas. Svečius pasitikome Tytuvėnų piligrimų centro kiemelyje, kur juos pasveikino Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė. Taip pat dalyvavo Tytuvėnų miesto seniūnas Romas Čerkauskas, Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas bei bendruomenių atstovai. Tautodailininkė Sigita Damanskienė papasakojo apie vizito tikslą, trumpai pristatė Donna Druchuna išleistą mezgimo knygą apie lietuvių moterų mezgimo raštus, jų spalvines gamas, tautinius motyvus mezginiuose. Svečiams buvo aprodytas vienuolynas ir Piligrimų centras, kurio refektorinėje salėje visi buvo pavaišinti karališkais pietumis.

 

Antra šio susitikimo dalis vyko Tytuvėnų regioninio parko direkcijoje, kur kartu su atvykusiomis užsienietėmis bendravo vietinės, Tytuvėnų krašto mezgėjos. Už tai, kad viešnios prisilietė akimis, rankomis ir širdimi prie lietuvių tradicinio mezgimo amato subtilybių, širdingiausiai reikia dėkoti regioninio parko kultūrologei Agnei Buchaitei, kuri labai kruopščiai surengė mezgėjų parodą ir anglų kalba gebėjo pasididžiuoti mūsų krašto darbščiomis ir kūrybingomis moterimis.

 

Trečioji susitikimo dalis vyko Mockaičiuose. Svečius parke po liepomis su maršu pasitiko Mockaičių kapela, o šeimininkės jau laukė atvykstančiųjų su garuojančiais lietuviškais patiekalais. Graži sekmadienio diena užsienietėms buvo kupina įspūdžių, atradimų, naujų potyrių. Manau, kad visų organizatorių dėka apie Lietuvą jos išsivežė pačius gražiausius prisiminimus.

 

 

Informaciją parengė Irena Sabaliauskienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?
manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt