2018-12-17, pirmadienis, 09:47.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:37, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

Tytuvėnų gimnazija minėjo valstybės šimtmečio jubiliejų

2018-02-19
Tytuvėnų gimnazija minėjo valstybės šimtmečio jubiliejų

   Tytuvėnų gimnazija, kaip ir visa Lietuva, pasitiko valstybės 100-metį. Mokiniai ir mokytojai porą savaičių puošė gimnaziją, dalyvavo įvairiuose projektuose bei pilietinėse akcijose, ruošė minėjimą. Tokie darbai vyko ir gimnazijos pradinio ugdymo bei Mockaičių ir Pagryžuvio skyriuose.

 

   Gimnazistai darė sages, vėliavėles, karpė figūrėles, puošė gimnazijos langus bei koridorius ir klases. Buvo paskelbta keletas akcijų. Koridoriuje vyko gimnazijos mokinių piešinių paroda „Gyvuok per amžius“. Pilietinėje akcijoje ,,Aš myliu Lietuvą“ dalyvavo pirmų-aštuntų klasių mokiniai. Jie, kartu su savo mokytojais bei auklėtojais, per dvi savaites ant paruošto 7 metrų ilgio lapo 100 kartų užrašė: Aš myliu Lietuvą. Vasario 15 dieną džiaugėsi rezultatu. Septintos a klasės vaikai rinko ir darė plakatą ,,100 gerų darbų Lietuvos 100-mečiui“. Septintos b klasė mokiniai dabinosi vėliavos spalvomis ir kepė trispalvę 100 centimetrų skersmens picą. Gidų būrelio nariai  ieškojo 100 priežasčių, kodėl verta aplankyti Lietuvą ir pagamino to paties pavadinimo plakatą. Mokinių taryba ir direktorė dalyvavo akcijoje „Pasveikink socialinius partnerius“.

 

  Vasario 16-osios išvakarėse gimnazijoje vyko Pilietiškumo diena. Mokiniai su auklėtojomis skaitė lituanisčių parinktus tekstus apie Lietuvą. Istorijos mokytojas demonstravo filmukus apie reikšmingiausius šimtmečio įvykius. Vėliau jo mokiniai pristatė projektus „Nepriklausomybės ženklai“.  Vyko protų mūšis „Lietuva - pasaulyje, pasaulis - Lietuvoje“, kurį organizavo ir vedė geografijos mokytoja. Minėjimo „O Lietuva, būk per amžius laisva...“ scenarijų rengė mokytoja Angelė Ševeliovaitė. Kad papasakotų apie 1988-1991 metų istorinius įvykius, atvyko jų dalyviai žurnalistė Nijolė Petrošiūtė ir buvęs mokytojas Petras Buchas. Jie gimnazistams pateikė pluoštelį prisiminimų apie pirmųjų vėliavų gamybą bei kėlimą, apie savanoriškų gynybos organizacijų kūrimą, apie to laikotarpio atmosferą, žmonių viltis ir baimes. Renginį vainikavo visų klasių paruoštas koncertas „Dainuoju Lietuvai“.

 

    Diena prabėgo iškilmingai, skambiai ir turiningai. Visus darbus koordinavo gimnazijos direktorė Irma Stankuvienė, jos pavaduotojos Vilija Volskienė ir Daiva Hinz bei meno skyriaus vedėja Nijolė Astašauskienė. Šis, iš veiklos plano nukopijuotas sąrašas, mini labiausiai prie iškilmingo Lietuvos 100-mečio paminėjimo gimnazijoje prisidėjusius mokytojus: Angelė Ševeliovaitė, Regina Vaičiulienė, Justina Zaleckienė, Bronislava Buchienė, Danguolė Žukauskienė, Lina Baranauskienė, Rita Čekanauskienė, Vida Mozerienė, Rosita Marcinkienė, Edikas Baranauskas, Evaldas Butkus, Dovilė Zikienė, Žaneta Armalienė, Aurelija Ščeponavičienė, Gintautas Astašauskas, Rimas Levickas. Ir, be abejo, šaunieji gimnazijos skaitovai, meno skyriaus bei kultūros centro šokėjėliai, dainorėliai ir muzikantai.

 

Vasario 16-tą dieną truputį papildytas minėjimas „O Lietuva, būk per amžius laisva...“ vyko miestelio kultūros centre.

 

Tuo valstybės jubiliejaus paminėjimas Tytuvėnų gimnazijoje dar nesibaigia. Tikimės, ateityje laukia daug prasmingų ir gražių darbų. Na, o po mokinių atostogų gimnazijos bibliotekoje bus surengta 1988-1991 metų spaudos leidinių paroda.

 

Bronislava Buchienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?
manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt