2019-02-22, penktadienis, 02:39.     Šiandien Kelmėje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Tituliniai Porciunkulės atlaidai Tytuvėnuose

2018-08-09, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Tituliniai Porciunkulės atlaidai Tytuvėnuose

Paskutiniai metų atlaidai Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje – Porciunkulės, kurie prasidėjo penktadienį klebono Rimanto Žaromskio vedama šv. rožinio malda, mišiomis bei maldos į Dievo Gailestingumą grupės duotomis intencijomis, Jėzaus širdies ir Dievo Gailestingumo litanijomis, Dievo Gailestingumo vainikėliu. Šv. mišias ir maldas transliavo Marijos radijas.

 

Praėjo 82 metai nuo Porciunkulės Angeliškos bažnytėlės atstatymo Asyžiuje, kur šv. Pranciškui vizijoje apsireiškė Kristus ir liepė eiti atstatyti jo bažnyčią. Jaunas šv. Pranciškus paliko turtingus tėvo pirklio namus, kur būtų buvusi garantuota materialinė ateitis, užsivilko milinę, persijuosė virve ir ėjo dirbti prie Švč. Mergelės Marijos  - Angelų karalienės vardu pavadintos bažnyčios. Asyžiaus varguolis daug ko neturėjo, stigo būtiniausių daiktų, bet visą laiką jautė Dievo bei dvasios brolių ir seserų palaikymą. Kristus šv. Pranciškui liepė atnaujinti ne tik išorę, bet ir dvasinę bažnyčią. Tad jis ėjo skelbti Kristaus Evangelijos visam pasauliui, pamokslavo žmonėms, paukščiams ir žuvelėms, visai Dievo kūrinijai. Pranciškonų dvasia išplito po visą pasaulį.

 

Sekmadienį – atlaidų dieną giesmės ir maldos buvo skirtos šv. Pranciškui vargšų gynėjui.

 

Po šv. mišių, tarsi pagerbdami Porciunkulę, parapijiečiai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

 

Maldos į Dievo Gailestingumą grupė, vadovaujant vienuolei-benadiktinei Rozalijai Rimkutei šventę pratęsė savo koplyčioje klebonijoje, kur buvo skaitomas šv. Pranciškaus Saulės himnas, giedamos giesmės.

 

                                                                                     Justina Viržintienė, maldos į Dievo Gailestingumą grupės narė     


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?