2018-12-11, antradienis, 11:00.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:31, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:18.

Sveiko gyvenimo klubo kelionė į pajūrį

2017-08-11, Bronislava Buchienė
Sveiko gyvenimo klubo kelionė į pajūrį

Ši vasara nelepina: tai lyja, vėsu, tai stiprus vėjas, tai atplaukia tvankuma. Tytuvėnų Sveiko gyvenimo klubo vadovei Nijolei Guntaitei dažnai pavyksta parinkti dienas ekskursijoms. Antradienis buvo šviesus, plaukė vienas kitas baltas debesėlis, pūtė lengvas vėjelis, oras – maloniai šiltas. Keliauninkai vyko į pajūrį.

 

Kaip jau pačioje kelionės pradžioje sakė vadovė, pirma sustojimo vieta – Kretinga. Nijolė išsamiai pristatė miesto praeitį ir dabartį, jo kūrėjus ir valdytojus, lankytinas vietas. Čia net penki vienuolynai, tačiau juose pabuvoti nepavyko – vienuoliai išvykę. Tytuvėniškiai ilgėliau pasivaikščiojo po Žiemos sodą, grožėjosi augalais, spalvingaisiais karpiais, apžiūrėjo ir muziejaus eksponatų. Nemažai laiko buvo skirta susipažinti su miesto skveruose esančiais paminklais bei Šv. Panos Marijos bažnyčia. Joje dėmesį patraukė iškiliais vaizdais papuoštos originalios šventovės durys ir skulptūromis išdabinta sakykla.

 

Pagrindinis kelionės tikslas – Palanga. Joje svarbiausias objektas – Gintaro muziejus Tiškevičių rūmuose. Pirmame aukšte gidė papasakojo rūmų bei jų šeimininkų istoriją, antras aukštas – gintarų karalystė. Galima buvo pamatyti visą gintaro atsiradimo bei kelionių po Europą kelią, sužinoti apie tai, kaip jis atrodo, ką iš jo gamina, kaip naudojamas... Didelį džiaugsmą ir pasigėrėjimą sukėlė dvi tuo metu eksponuotos parodos. Juvelyro Kazimiero Simanonio retrospektyvinė gintaro ir apvirinto sidabro bei kitų dirbinių paroda „Atspindžiai“ patraukė lengvumu, subtilumu ir šviesa, o sutuoktinių Indrės Stulgaitės-Kriukienės bei Remigijaus Kriuko meninio stiklo kūrinių paroda „Pajūris“, kurioje vyravo lašo formos dirbiniai, nenusileido akiai maloniomis spalvomis bei perregimomis, aptakiomis formomis. Po šių ekspozicijų lankymo bei pasivaikščiojimo rožyne tytuvėniškius lydėjo nuskaidrinta ir pakili nuotaika.

 

Beliko pasidairyti po pajūrio kurortą ir aplankyti jūrą. Poilsiautojų į Palangą sugužėjo daug. Sveiko gyvenimo klubo nariai irgi pabraidė jūroje, pasivaikščiojo tiltu, o keletas, jų tarpe ir vyriausia, į dešimtą dešimtį įžengusi sveikuolė, paplaukiojo Baltijos pakrantėje.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?
manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt