2020-06-04, ketvirtadienis, 00:22.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:45, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 17:i.

Surengtas tradicinis žemdirbių susirinkimas

2017-11-06, paskelbė Kelmės rajono savivaldybė
Surengtas tradicinis žemdirbių susirinkimas

Lapkričio 3 d. Kelmės seniūnijos salėje įvyko tradicinis žemdirbių susirinkimas, kuriame dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, „Vereinigte Hagelversicherung VVaG“ filialo „VH Lietuva“ Žemaitijos regioninio draudimo vadovas Martynas Rusteika, Kelmės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Arūnas Vileikis.

 

Meras Vaclovas Andrulis, dalyvaujantis Stebėsenos komitete, supažindino žemdirbius su  rajono laukiamais pokyčiais dėl mažiau palankių ūkininkauti teritorijų nustatymo kriterijų. Supažindino su numatoma rajone žemės mokesčio lengvata pasėlius deklaravusiems valdų valdytojams. Galutinis sprendimas dėl žemės mokesčio lengvatos bus priimtas Kelmės rajono savivaldybės tarybos lapkričio 28 dienos posėdyje.

 

Skyriaus vedėja Joana Miliauskienė plačiau papasakojo ūkininkams, pagal kokius kriterijus bus atrenkamos seniūnijos mažiau palankioms ūkininkauti teritorijoms ir kad pagal dabartinę situaciją į jas patenka tik Kražių  seniūnija.

 

„VH Lietuva“ Žemaitijos regioninio draudimo vadovas Martynas Rusteika padarė pranešimą apie klimato kaitą ir rizikų valdymą specializuoto draudiko akimis: supažindino su ekstremalių klimato kaitos reiškinių poveikiu žemės ūkiui ir paragino žemdirbius drausti pasėlius pagal pageidaujamas rizikas ir taip sumažinti gamtos padarytus nuostolius. Šiais metais iki lapkričio 15 d. dar galima apdrausti žieminius pasėlius. 2016 m. Lietuvoje apsidraudė 732 ūkininkai, apdraustas plotas –218 761 tūkst. ha.

 

Kelmės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Arūnas Vileikis apžvelgė gyvūnų užkrečiamų ligų (afrikinio kiaulių maro, paukščių gripo, Ku karštinės) situaciją pasaulyje ir Lietuvoje. Afrikinis kiaulių maras 2017 m. užfiksuotas 27 savivaldybėse 710 vietų. Pranešėjas akcentavo būtinybę laikytis pagrindinių biologinio saugumo reikalavimų norint išvengti užkrato platinimo.

 


Skyriaus vedėja Joana Miliauskienė supažindino su tiesioginių išmokų už 2017 m. deklaruotus pasėlius mokėjimo terminais ir išmokų dydžiais, paragino ūkininkus kilus neaiškumų kreiptis į specialistus pagalbos, perskaitė naujausią Žemės ūkio ministerijos raštą dėl tręšimo mėšlu ir srutomis, esant dabartinei sudėtingai situacijai, atsakė į užduotus klausimus.

 

Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus informacija
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai