2019-01-17, ketvirtadienis, 16:06.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:30, leidžiasi 16:25, dienos ilgumas 7:55.

Šiaulių regiono darželinukams dovanų – pasakų knygos apie atliekas ir jų tvarkymą

2017-09-04, paskelbė Kelmės rajono savivaldybė
Šiaulių regiono darželinukams dovanų – pasakų knygos apie atliekas ir jų tvarkymą

Šiais metais 15-ąsias įkūrimo metines minintis Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras rugsėjo 1-ąją pradeda akciją – rugsėjo mėnesį centro atstovai lankysis Šiaulių regiono lopšeliuose-darželiuose. Apsilankymų tikslas – pasikalbėti su vaikais apie atliekų rūšiavimą, rūpinimąsi aplinka ir padovanoti pasakų knygų „Kontis ir Tvarkius“.

 

Šiais metais išleistoje knygoje, kurios leidimą rėmė Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija, vaikams suprantamai ir įtaigiai pasakojama, kaip tvarkyti atliekas, rūšiuoti ir atsakingai vartoti. Knygos autorė žurnalistė Aldona Zinkevičiūtė mažuosius skaitytojus nukelia į išmestų daiktų pasaulį. Daiktai, kaip ir žmonės, nori būti mylimi ir reikalingi.

 

Bet žmonės dažnai savo daiktais atsikrato, ir tuomet jie atsiduria pas Kontį – žaliąjį filosofą, kuris su savo draugu peliuku Tvarkiumi padeda išmestiems daiktams vėl jaustis laimingais.  Kontis daiktus pažįsta geriau nei žmonės, jis labai nori, kad žmonės nepirktų tiek daug daiktų ir jų neskriaustų.

 

Pasakų knygą apie išmestų daiktų gyvenimą, jų jausmus sukūrusi A. Zinkevičiūtė prisipažino, jog išleidusi šią knygą sulaukė patarimo niekada nerašyti meilės romanų. „Meilės romanus gali rašyti daugelis, o pasakas apie atliekas parašei tik tu“, – pagyrė draugė.

 

Tačiau „Kontis ir Tvarkius“ anaiptol nėra knyga apie atliekas. Ji, kaip ir dauguma knygų, apie žmones ir jų santykius. Šįkart – apie jų santykius su savo daiktais.

 

Pasakų knygų bus padovanota visiems Šiaulių regiono lopšeliams-darželiams. Šių įstaigų Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių rajonuose ir Šiaulių mieste – per 60.

 

ŠRATC informacija
Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro nuotraukos
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?