2020-09-23, trečiadienis, 13:20.     Šiandien Kelmėje saulė teka 07:07, leidžiasi 19:12, dienos ilgumas 12:4.

Seime - I. Šimonytės ir M. Majausko siūlymas kelti rezidentų atlyginimus

2017-11-21, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Seime - I. Šimonytės ir M. Majausko siūlymas kelti rezidentų atlyginimus

Lietuvos gydytojų sąjungai jau kelias savaites aktyviai keliant gydytojų atlyginimų didinimo klausimą ir raginant Vyriausybę imtis ryžtingų sprendimų, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Ingrida Šimonytė ir Mykolas Majauskas imasi gydytojų rezidentų atlygio kėlimo klausimo, kuris dar nė karto nebuvo svarstytas. Parlamentarai teikia pasiūlymą Medicinos praktikos įstatymui ir ragina 30 proc. didinti Valstybės biudžeto asignavimus, kurie būtų skirti gydytojų rezidentų darbo užmokesčiui.

 


Gydytojo karjerą pradedančio rezidento atlyginimas šiuo metu yra vos 10,5 eurų didesnis už minimalią mėnesinę algą. Toks atlygis lemia mažesnes socialines garantijas, įskaitant vaiko priežiūros išmokas, pensijų fondo kaupimą, sumažina galimybes derėtis dėl būsto paskolos ir lankstesnių jos sąlygų.

 


„Kaip jau tapo įprasta, ši Vyriausybė nepriima esminių sprendimų, o veikiau užsiima nuostatų perkėlimu iš vieno dokumento į kitą. Būtent tokia situacija yra ir šiuo atveju - pagal teikiamas pataisas gydytojų rezidentų darbo užmokestį siūloma reglamentuoti Medicinos praktikos įstatyme užuot palikus galimybę tai reglamentuoti Vyriausybės nutarimu. Tačiau tai niekaip nesprendžia netoleruotinų gydytojų rezidentų atlyginimų šiandien, todėl siūlome papildyti teikiamas pataisas ir nustatyti didesnius bazinius koeficientus", - teigė I. Šimonytė.

 


Siekiant tvaraus jaunųjų gydytojų atlyginimo didėjimo bei įrodant jaunų specialistų svarbą Valstybei, parlamentarai I. Šimonytė ir M. Majauskas siūlo jaunesniajam gydytojui rezidentui taikomą bazinį darbo užmokesčio koeficientą koreguoti iš 3 į 4, o vyresniajam gydytojui rezidentui -  iš 3,81 į 4,95. Tai reiškia, kad bazinio darbo užmokesčio dydis jaunesniajam rezidentui padidėtų 131,5 Eur, o vyresniajam gydytojui rezidentui - 148,98 Eur.

 


„Kitos Europos valstybės ir toliau sėkmingai vilioja jaunus gydytojus iš Lietuvos, todėl būtina nedelsiant didinti Valstybės biudžetų asignavimus, skirtus rezidentų atlyginimams. Įgyvendintas pasiūlymas užtikrintų ne tik didesnį atlyginimą artimiausiu metu, bet ir pagerintų gydytojų rezidentų socialines garantijas", - sakė M. Majauskas.
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokelme.lt