2020-08-15, šeštadienis, 23:27.     Šiandien Kelmėje saulė teka 05:56, leidžiasi 20:48, dienos ilgumas 14:52.

Pristatyta Vytauto Almanio knyga

2018-10-29, Bronislava Buchienė
Pristatyta Vytauto Almanio knyga

Į Tytuvėnų biblioteką atskubėjo gausus būrys miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojų. Čia įvyko Vytauto Almanio knygos „Už ribos“ pristatymas, kuri organizavo bibliotekininkė Zita Deikutė. Renginį vedė Tytuvėnų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Zenta Mačiulaitienė.

 

Vytautas Almanis penketą savo gyvenimo metų gyveno ir dirbo Tytuvėnuose, tad nemažai žmonių praeityje su juo buvo pažįstami, bendravo. Aštuonetą metų Almanių šeima praleido įdomiame, tolimame Altajaus krašte, garsėjančiame Sniego žmogaus pėdsakais, keistomis ten gyvenančių žmonių pranašystėmis, laiko ir erdvės suvokimu, nuostabia gamta, kur bitininkai medų suka kas trečią dieną...

 

Kaip pats autorius sakė, knyga skiriasi nuo ligi šiol išleistų. Jei anksčiau buvo daugiau romantikos, mistikos, tai, pasak autoriaus, šioje knygoje bando papasakoti apie realų gyvenime, kuriame vis tik daug kas yra už sunkiai žmogui suvokiamos ribos.

 

Knygą iliustravo pats Vytautas Almanis. Piešinių originalus buvo galima pamatyti ir pačiupinėti.

 

Drauge su keliautoju, miškininku, rašytoju Vytautu susitikime dalyvavo jo sūnus, Ventos regioninio parko direktorius, rašytojas. Jis skaitė ištrauką iš būsimo istorinio romano.

 

Įdomų susitikimą vainikavo autografų dalinimas, padėkos ir gėlės bei nuoširdus pokalbis su pristatymo dalyviais prie puodelio kavos.

 

Bronislava Buchienė

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai