2020-05-26, antradienis, 10:07.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:54, leidžiasi 21:34, dienos ilgumas 16:40.

Pristatyta knyga „Senoji Kelmė: atvirukai ir fotografijos“

2018-01-23, paskelbė Kelmės rajono savivaldybė
Pristatyta knyga „Senoji Kelmė: atvirukai ir fotografijos“

Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje pristatyta knyga „Senoji Kelmė: atvirukai ir fotografijos“. Leidinys labai lauktas ir svarbus: tai mūsų miesto istorija, fotoistorija.

 

Knyga brangi ir  vyresnės kartos kelmiškiams, ir jaunimui. Juk senosiose nuotraukose ir atvirukuose įamžinti tikri lobiai, laiko atspindžiai. Šiandien žvelgiant į senąsias nuotraukas ne visada gali pasakyti, kuris Kelmės kampelis užfiksuotas, daugelio pastatų nelikę, nes miestas labai nukentėjo per abu pasaulinius karus.

 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą knygą pristatė Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, Kelmės krašto muziejaus direktorė Danutė Žalpienė ir muziejininkas Rimantas Serva. Knygos įžangos žodyje meras V. Andrulis sako: „Knygos puslapiuose pristatomi svarbiausi senuosiuose atvaizduose išlikę miesto, architektūros objektai, žmonės, gyvenimo vyksmas. Fotografijose tarsi aprašoma miesto istorija, atmintis apie praeitį, kuri kelmiškiams labai svarbi ir branginama“.

 

Fotoalbumo idėją daug metų puoselėjo ir knygą išleisti ketino ilgametis Kelmės rajono kultūros darbuotojas, daug metų dirbęs rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju, Algis Petras Krutkevičius. Jis ilgai kaupė medžiagą leidiniui. Deja, sumanymui įgyvendinti jam nebeliko laiko... Ši knyga – tai gražus atminimas apie A. P. Krutkevičių ir mūsų senąjį miestą.

 

Knygos sudarytojai Petras Kaminskas ir Jonas Nekrašius.

 

Savivaldybės administracijos informacija


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai