2019-02-22, penktadienis, 01:52.     Šiandien Kelmėje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Prisiminti paprasti žmonės ir gražūs jų darbai

2018-02-13, paskelbė www.mano Kelme.lt
Prisiminti paprasti žmonės ir gražūs jų darbai

Tradiciškai Šv. mišiomis pagerbę išėjusius amžinybėn kūrėjus: Igną Viržintą, Gabrielę ir Jurgį Určinskus, Renę Ulevičienę, kauniškius teatralus, rašytojo I. Viržinto bičiulius Valeriją ir Adą Liaugaudus, kūrėjų klubo „Austėja“ nariai ir jiems prijaučiantys susibūrė Tytuvėnų bibliotekoje.

 

Čia jau antra savaitė jaunuosius bibliotekos lankytojus stebina paroda „Bajorų salonų duris pravėrus...“, kurioje eksponuojama dalis I. Viržinto surinktos kraštotyros kolekcijos ir nuotraukų bei atvirukų ekspozicija apie Lietuvą ir Tytuvėnus iš gausios G. Určinskienės atvirukų kolekcijos.

 

Susibūrimą dainingomis poeto B. Brazdžionio ir kunigo R. Mikutavičiaus eilėmis pradėjo Maldos į Dievo Gailestingumą grupės vadovė Rozalija Rimkutė kartu su Stasele Česnauskiene, Antanina Gvozdiene, Justina Viržintiene.

 

Susirinkusieji prisiminė tik prieš metus amžinybėn iškeliavusią Kaimalės kaimo šviesuolę R. Ulevičienę. Pastarosios išauginta Viktorija Ulevičiūtė savo močiutei skyrė širdingiausius žodžius. Šiltai apie įmotę atsiliepė ir įdukra Renata. Irmina Vaičiulienė pasidžiaugė pažintimi su šia moterimi. Kitos tokios drąsios, be jokių vidinių varžtų ir baimių moters, jai pažinti neteko. Valerija Drublionytė savo buvusią bičiulę pavadino „nesuprastu kareiviu“. Prisiminimais apie R. Ulevičienę dalinosi Danutė Radavičienė bei Birutė Jagminienė.

 

Budraitiškė Onutė Zinkevičienė, augusi prie buvusių dvarininkų Sofijos ir Eugenijaus Riomerių dvaro, dalinosi savo vaikystės, jaunystės prisiminimais, savitu tembru atliko ne vieną senovinę dainą.

 

Austėjietė Liucina Nacienė iš savo eilėraščių skrynelės pažėrė satyros ir humoro posmų. Taip pat buvo skaitomi I. Viržinto eilėraščiai, skirti Lietuvai.

 

R. Ulevičienės įdukra Renata susirinkusius pavaišino tikru kulinariniu skanėstu, pagamintu  pagal įmotės receptą, o dar viena austėjietė bibliotekininkė Dalia Galbuogienė – kvapnia savo užaugintų žolelių arbata ir apdalino Lietuvos šimtmečio atvirukais, skirtais pasakyti „Ačiū“ visiems, prisidėjusiems prie Lietuvos kelio į sėkmę. Juk, kaip savo eilėraštyje rašė J. Určinskas, „yra laikas, kai žmogus sužydi jaunyste, yra laikas, kai, kai sužydi atliktais darbais, o kai nebėr žmogaus, jo gyvenimo sode žydi tik nuveikti darbai“.
               

                                                                                                                   Justina Viržintienė,
                                                                                                     Tytuvėnų kūrėjų klubo „Austėja“ vadovė

 


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?