2020-10-21, trečiadienis, 13:01.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:01, leidžiasi 18:03, dienos ilgumas 10:2.

Prieš teismą stos automobilių pardavėjus apgaudinėję sukčiai (video)

2019-05-08, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Prieš teismą stos automobilių pardavėjus apgaudinėję sukčiai (video)

Šiaulių apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinami trys sukčiai,sugebėję taip apmulkinti žmones, kad pastarieji savo valia sutiko parduoti automobilius  tūkstančiu ar net keliais tūkstančiais eurų pigiau.

 

Tokias sukčiavimo  aferas Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atskleidė 2017 metų vasarą. Gavę informacijos apie galimą nesąžiningą automobilio pirkimo-pardavimo procesą Klaipėdoje, pareigūnai liepos 17-osios vakare uostamiestyje kartu su kolegomis  iš  Klaipėdos  apskrities policijos  sulaikė  tris  sukčiavimu  įtariamus  automobilį  pirkti ketinusius asmenis.

 

Į jų surengtą aferą pateko 26 metų Klaipėdos gyventojas, sumanęs parduoti savo automobilį. Po detalios mašinos apžiūros automobilio savininkas kartu su pirkėjais sėdo jo išbandyti. Tik prieš mėnesį techninės apžiūros metu patikrinto automobilio variklis visai „nebetraukė“ ir iš jo sklido pašaliniai garsai. Atidarius variklio dangtį, automobilio pirkėjas demonstratyviai parodė aušinimo skysčio bakelio viduje esantį juodos spalvos skystį, panašų į tepalą. Nustebęs vaikinas nesuprato,kaip taip staiga automobilis galėjo sugesti, kad į variklio aušinimo sistemą iš variklio skyriaus būtų pumpuojamas   tepalas.   Su   pirkėjais   pradėjus   aiškintis,   kiek   galėtų   kainuotų   tokio   gedimo pašalinimas, sumos pasirodė didžiulės.

 

Klaipėdiečiui skubiai buvo reikalingi pinigai, todėl jis sutiko padaryti net 1600 eurų nuolaidą ir parduoti automobilį.Iš karto po pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo ir atsiskaitymo, vyrai buvo apsupti policijos pareigūnų. Iš atvykėlių automobilio pareigūnai ištraukė kelis paslėptus buteliukus su juodą tepalą primenančiu skysčiu. Pirkėjai aiškino, kad tai – kremas rankoms. Įtariama, kad kaltinamieji šio„kremo“ įpylė į variklio  aušinimo bakelį ir nutraukė  žarnelę, kad būtų sukuriamas  defektuoto variklio įspūdis. Visa tai jie padarė automobilio savininką nuvilioję prie bagažinės. 

 

Tyrimo metu nustatyta, kad minėtas „rankų kremas“ yra dyzeliniame vidaus degimo variklyje eksploatuota alyva.Ikiteisminio  metu  nustatyta  nuo  2016  metų  pabaigos  iki  2017  metų  vidurio  dabar  jau  30-ties sulaukęs Radviliškio gyventojas organizavo nusikalstamą trijų asmenų grupę ir jai vadovavo. Kartu su dviem jaunesniais bendrininkais jie, apgaudami transporto priemones parduodančius žmones, įsigijo 19 automobilių. Visi automobiliai buvo įgyti pagal tą pačią sistemą – į aušinimo sistemą įpilant alyvos ir sudarant defektuoto automobilio įspūdį bei taip sumažinant prekės kainą.

 

Radviliškietis kaltinamas dar ir apgaulingu apskaitos tvarkymu. Vykdydamas individualią veiklą, jissavo ir kitų asmenų vardu pirko bei pardavė naudotas transporto priemones ir šių ūkinių-finansiniųoperacijų neįrašė į buhalterinę apskaitą. Per pusantrų metų jis nuslėpė beveik 500 tūkstančių eurų pajamų.Vyrui taip pat pareikšti kaltinimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo. Siekdamas nuslėpti savo turto pobūdį, šaltinį bei su turtu susijusias nuosavybės teises, jis nuslėpė turto daugiau nei už 48 tūkstančius eurų. Be  visų  šių  nusikaltimų,   30-metis  kaltinamas  netikrų  dokumentų   pagaminimu  ir   pasikėsinimu padaryti   111   tūkstančių   eurų   turtinę   žalą   78-mečiui   vyrui.  

 

Kaltinamasis   pagamino   7   netikrus vekselius, pagal kuriuos, neva, paskolino senoliui minėtą sumą. Sukčius apgaule gavo jo parašus suklastotuose   dokumentuose   dėl   senoliui   priklausančių   3   žemės   sklypų   ir   gyvenamojo   namo pardavimo   bei   62   tūkstančių   eurų   avanso   gavimo.   Senjoras   padėjo   parašus   suklastotuose dokumentuose, net nežinodamas pasirašomų dokumentų turinio ir pasekmių. Iš tikrųjų senjoras avanso negavo ir nekilnojamojo turto parduoti neketino.

 

Baudžiamasis   kodeksas   kaltinamiesiems   numato   įvairias   bausmes,   tarp   kurių   yra   ir   laisvėsatėmimas iki 8 metų.

 

 

                                                                                                                                                   Šiaulių AVPK informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt