2019-05-23, ketvirtadienis, 18:05.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:59, leidžiasi 21:29, dienos ilgumas 16:29.

Prevencinės akcijos savaitė Kelmėje

2018-06-14, Inga Palubinskienė, Šiaulių APGV Kelmės PGT administratorė
Prevencinės akcijos savaitė Kelmėje

Prasidėjus kalendorinei vasarai, mokiniai skaičiuoja paskutines dienas mokykloje. Lepinant šiltiems orams, visi masiškai trauks prie atvirų vandens telkinių. Todėl Šiaulių apskrities gelbėjimo valdybos Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai visą šią savaitę skyrė prevenciniams renginiams, kurių metu akcentuota, kad prie vandens telkinių ir vandenyje būtina elgtis atsakingai, o tuo pačiu, supažindina su gelbėjimo ir gaisrų gesinimo įranga. Jiems primenamas ir skubios pagalbos telefonas 112, paaiškinama ką daryti pamačius skęstantį žmogų, kaip jį gelbėti  ir kaip atlikti gaivinimą.

 

 

Į renginius pareigūnai vyksta gaisriniu automobiliu. Moksleiviai turi galimybę apžiūrėti ir susipažinti su gesinimo įranga, eismo įvykių metu naudojama gelbėjimo įranga. Smalsesni ir drąsesni mokiniai apsivilko apsauginius ugniagesio rūbus, užsidėjo kvėpavimo įrangą. Ugniagesiai gelbėtojai vaikams demonstravo vandens švirkštų, putų generatoriaus veikimą, kurie naudojami gaisrui gesinti.Pareigūnai moksleivius supažindino su autonominiais dūmų detektoriais, papasakojo apie jų būtinumą namuose ir jo reikšmę gyvybei išsaugoti kilus gaisrui.

 

Mokiniai taip pat sužinojo, kaip saugiai užkurti laužą, kur to daryti negalima. Jiems papasakota apie ugniagesio gelbėtojo profesiją, pasiūlyta ją ateityje pasirinkti.

 

Prevenciniai renginiai birželio 11 dieną vyko Kelmės “Aukuro” pagrindinėje mokykloje, birželio 12 dieną Kelmės “Draugystės” parke “Kražantės” progimnazijos mokiniams.  Birželio 13 dieną - Kelmės rajono Elvyravos pagrindinėje mokykloje.

 

Šiaulių APGV Kelmės PGT informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai