2018-07-16, pirmadienis, 19:16.     Šiandien Kelmėje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:43, dienos ilgumas 16:39.

Prasidėjo tarptautinis Tytuvėnų festivalis

2017-06-12, Bronislava Buchienė
Prasidėjo tarptautinis Tytuvėnų festivalis

Tytuvėnų vienuolyno bažnyčioje išskirtiniu koncertu prasidėjo XIV tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis. Prieš festivalio atidarymą vyko susitikimas su Tytuvėnų kultūrinės bendruomenės nariais, festivalio organizatoriais ir svečiais, kuris transliuotas tiesioginiame LRT KLASIKOS eteryje ir per LRT.lt. Transliaciją vedė muzikologė Jūratė Katinaitė.

 

Atidaryme įžanginį žodį tarė festivalio sumanytoja Nijolė Saimininkienė. Ji sakė, kad po šiais istoriniais skliautais vyksta keturioliktas susitikimas. Per tuos metus užgyventas didžiulis dvasinis turtas, dvasinė bendrystė. Festivalio rengėjai jaučia didžiulę Lietuvos valstybės, kultūros tarybos, Kelmės rajono savivaldybės bei mecenato Jono Jagmino paramą. Šių žmonių ir institucijų dėka mes visi mėgaujamės įstabiais kultūros reiškiniais. Pasak Nijolės, kultūringa ne ta valstybė, kuri išleidžia daugiausia knygų, organizuoja parodų ir koncertų, bet ta, kurios kiekviename rajone gyvenantys žmonės žino, kas yra Mocartas, Justinas Marcinkevičius, Bachas. Buvusi festivalio direktorė dėkojo visiems, kurie prisideda prie šio meninio vyksmo. Nijolė sakė, kad šį koncertą remia ir Estijos ambasada. Festivalio atidarymo šventėje dalyvavo ambasadorė Lietuvai Jana Vanaveski su vyru.

 

Festivalį pradėjo seniausias buvusioje sovietinėje erdvėje specializuotas senosios muzikos ansamblis „Hortus musicus“ iš Estijos. 1972 metais ansamblį įkūrė ir ligi šiolei vadovauja charizmatiškas smuikininkas ir dirigentas Andresas Mustonenas. „Hortus musicus“ repertuare – viduramžių grigališkasis choralas, liturginės dramos, himnai ir motetai, Renesanso šokiai ir religiniai kūriniai, prancūzų šansonai ir italų madrigalai, puošnūs baroko kūriniai. Tytuvėnų festivaliui „Hortus musicus“ parengė specialią programą „Renesanso muzikos sodai“. Žiūrovai galėjo pasigrožėti spalvingu sceniniu muzikantų ir dainininkų įvaizdžiu, gerėtis virtuozišku grojimu daugybe įmantriausių instrumentų, žavėtis smagiomis  melodijomis. Kaip sakoma, neišgirdęs ir nepamatęs – nežinosi. Be to, tai buvo vienintelis pasirodymas Lietuvoje – po jo muzikantai autobusu grįžo namo.

 

 Po koncerto rajono meras Vaclovas Andrulis prisiminė šio festivalio sumanytojus – rajono garbės pilietį Algį Krutkevičių, pirmąją festivalio direktorę Nijolę Saimininkienę, festivalio meno vadovą maestro Robertą Šerveniką. Pasak mero, būtent jie „įsuko“ šį festivalį. Be abejo, rajono vadovo nuomone, labai svarbus kultūros ministerijos, kultūros tarybos požiūris, jis džiaugėsi festivalio mecenatu bei Tytuvėnų parapijos bažnyčios, kurioje prasideda ir baigiasi festivalio sezono koncertai, klebonu. Merui antrino administracijos direktorė Irena Sirusienė. Jie dėkojo ir linkėjo sėkmės naujajam direktoriui Justui Šervenikui bei ilgamečiam meno vadovui. Tytuvėnų seniūnas Romas Čerkauskas malonius padėkos žodžius tarė festivalio „gimdytojai“ Nijolei Saimininkienei, kuri, savo ruožtu, pristatydama naująjį direktorių sakė, kad žmogus jaunas, tačiau jau ne vieneri metai festivaliui ruošė specialias programas, yra visavertis komandos, rengiančios Tytuvėnų festivalį, narys.

 

Bronislava Buchienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?
manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt