2018-12-17, pirmadienis, 16:59.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:37, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

Policijai ir teismui galbūt melavęs Kelmės rajono gyventojas atsakomybės neišvengs

2017-12-30, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
 Policijai ir teismui galbūt melavęs Kelmės rajono gyventojas atsakomybės neišvengs

     Melagis melavo, per tiltą važiavo, rateliai užkliuvo, melagis išgriuvo. Ši patarlė tiktų apibūdinti 30-metį Kelmės rajono gyventoją K. R., kaltinamą melagingų parodymų davimu. Šiaulių apylinkės prokuratūra kreipėsi į teismą, kad baudžiamuoju įsakymu būtų nubaustas policijai ir teismui melavęs vyras.

 

     Kaltinamasis kaip liudytojas buvo apklaustas vienoje draudiminio sukčiavimo byloje, kai buvo tiriama, ar tariamai pavogtas automobilis iš tikrųjų buvo pavogtas. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas praėjusį mėnesį pripažino, kad automobilis pavogtas nebuvo, o jo savininkas tiesiog sukčiavo inscenizuodamas vagystę.

 

     Prie to prisidėjo ir K. R., prisipažinęs, kad davė melagingus parodymus pareigūnui, kuris jį apklausinėjo kaip liudytoją ankstesniojo tariamos automobilio vagystės ikiteisminio tyrimo metu. Apklausos metu aiškinantis įvykio aplinkybes Kelmės rajono gyventojas teigė, kad automobilio savininkui nupirko ir padėjo pakeisti jo mašinos priekinių ratų stabdžių kaladėles. Nors to padaręs nebuvo ir melavo.

 

     Po apklausos, norėdamas nuo pareigūnų nuslėpti melagystes, jis kartu su mašinos naudotoju sutarė, kad nuvyks į automobilių dalių parduotuvę ir nupirks aukščiau minėtas kaladėles jau po laiko. Įsigijus detales jis paprašė pardavėjo, kad jei kas nors parduotuvės darbuotojo klaustų, kada buvo nupirktos kaladėlės, šis pasakytų atbulinę datą. Šią versiją automobilio savininkas sugalvojo, kad labiau įtikinama atrodytųinscenizuota automobilio vagystė.

 

      Po kelių savaičių K. R. tuos pačius parodymus pateikė ir teismui. Vyrai tikėjosi, kad viskas sklandžiai baigsis, tačiau pareigūnams pavyko išsiaiškinti, kad vyras meluoja. 30-mečiui prisipažinus, kad sakė netiesą, jis papasakojo, kad nedrįso atskleisti realios situacijos.

 

     Prokuroras prašo pripažinti K. R. kaltu, padarius nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 235 straipsnio 1 dalį ir paskirti jam 4 mėn. viešųjų darbų, įpareigojant neatlygintinai dirbti 20 val. per mėnesį visuomenės labui.

 

                                                                   Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė

                                                                                             Gabrielė Gendvilaitė (Šiauliai)

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?
manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt