2020-02-20, ketvirtadienis, 19:27.     Šiandien Kelmėje saulė teka 07:29, leidžiasi 17:33, dienos ilgumas 10:4.

Poezija – lyg stabtelėjimas gyvenimo sūkuryje

2018-12-04, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Poezija – lyg stabtelėjimas gyvenimo sūkuryje

Šedbaruose paskutinį lapkričio šeštadienį prieš Adventą įvyko tradicinė, jau 23-oji poezijos šventė „Poezija – tai jausmas, mintis, muzika“, kurią kasmet organizuoja Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos Šedbarų biblioteka ir Tytuvėnų kultūros centro Šedbarų skyrius. Jiems talkina ištikimi partneriai – Šedbarų pradinė mokykla-daugiafunkcis centras, Šedbarų bendruomenė „Spiečius“ ir Kelmės literatų klubas „Vieversys“. 

 

Šiemetinėje šventėje dalyvavo ir savo kūrybą skaitė literatai iš Anykščių, Kauno, Kėdainių, Klaipėdos, Radviliškio, Pakruojo, Šiaulių ir, žinoma, Kelmės, Budraičių, Pagryžuvio bei Šedbarų.

 

Renginio vedėja šedbariškė Dalia Galbuogienė šventę pradėjo jausmingais žodžiais apie poeziją. Poezija yra stipri jėga ir šiandien, kai gyvenimas kupinas permainų, kaip niekada reikalingas poetinis žodis. Vedančioji pristatė šventės idėją –stabtelti ties skubančiam laikui nepavaldžiomis skambaus žodžio vertybėmis bei pasidžiaugti šia akimirka, kurią mums dovanoja gyvenimas.

 

Vėliau į stilizuotą poezijos kampelį trapaus žodžio eiliuotojus Daliai padėjo kviesti Kelmės literatų klubo vadovas Viktoras Gulbinas ir pagryžuviškė Irma Diminskienė. Literatai skaitė eiles, skambėjo ilgesingi gitaros akordai, o poezijos prisiminimų albumas, kuris buvo pristatytas literatūrinių skaitymų metu, pasipuošė poetų dovanotų naujų minčių puokšte.  

 

Netikėtai nuskambėjus neseniai Amžinybėn iškeliavusio kraštiečio rašytojo Vlado Kalvaičio eilėraščio posmui, šiltais prisiminimais apie rašytoją netruko pasidalinti renginyje dalyvavusi jo krikšto dukra. Literatūrologė Kristina Bačiulienė taip pat išsakė savo mintis apie V. Kalvaičio asmenybę bei išskyrė jo kūrybos savitumą.

 

Kad poezija ir menas turi gydomųjų sielos savybių šventės dalyviai netruko įsitikinti, kai į meninę instaliaciją visus pakvietė klubo „Plėviasparniai“ kūrėja, menininkė Birutė Kuicienė. Šventę taip pat paįvairino Kelmės kultūros centro suaugusiųjų šokių grupė „Diaritmas“ (vadovė Dijana Bakšienė).

 

Po literatūrinių skaitymų maloniai bendraujant prie kavos puodelio bei skambant Šedbarų skyriaus meno vadovo Stasio Butkaus atliekamoms dainoms, nors ir iš toli atvykę svečiai nesuskubo skirstytis. Anot vienos šventės dalyvės, reikia iš namų išvažiuoti ne tik dėl kūrybos, bet ir dėl savęs paties, kad vėliau prisimintum, kokia svarbi žmogui yra bendrystė.   

 

 

Antanas Galbuogis, Šedbarų biblioteka

Vilmos Dichavičienės nuotraukos

Contact form

Šios dienos vardadieniai