2019-03-26, antradienis, 02:12.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:05, leidžiasi 18:41, dienos ilgumas 12:36.

Paslaugos kaip banke, tik arčiau ir pigiau

2018-05-11, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Paslaugos kaip banke, tik arčiau ir pigiau

Gegužės 15 d. Radviliškyje duris atvers naujas Raseinių kredito unijos skyrius, kuriame gyventojams ir verslo įmonėms bus teikiamos finansinės paslaugos. Verta paminėti, kad nuo šių metų pradžios Raseinių kredito unija tapo Jungtinės centrinės kredito unijos dalimi ir kartu su dar 10 Lietuvos kredito unijų sudaro tvirtą ir finansiškai stabilų kredito unijų tinklą „Kreda“.

 

Apie finansines paslaugas ir naują veiklos etapą pasakoja Raseinių kredito unijos administracijos vadovė Birutė Žiūraitienė.

 

Kas paskatino atidaryti skyrių Radviliškyje?

Toks žingsnis yra labai natūralus – norime būti arčiau žmonių. Dar iki sprendimo paslaugas teikti Radviliškyje šio miesto gyventojai, ūkininkai ir verslininkai mus pasiekdavo Raseiniuose. Tačiau mūsų šūkis skelbia – Esame arčiau Jūsų – todėl ir kuriamės ten, kur žmonėms mūsų reikia. Bendradarbiaujame su didžiausiais Raseinių krašto ūkininkais, todėl esame įsitikinę, kad ir Radviliškio ūkininkus gali sudominti mūsų paslaugos ir finansavimo sąlygos. Privatiems asmenims ir verslo įmonėms taip pat turime aktualių pasiūlymų, puikiai pažįstame regiono poreikius.

 

Kokias paslaugas savo klientams teikia Raseinių kredito unija?

Mūsų paslaugų spektras platus, labai panašus į tai, ką savo klientams siūlo didieji šalyje veikiantys bankai – tai operacijos grynaisiais pinigais, internetinė bankininkystė, mokėjimo kortelės, apmokėjimai už komunalines paslaugas, pinigų pavedimai Lietuvoje ir užsienyje, valiutos keitimas. Kiekvienas klientas renkasi tai, kas jam aktualu. Pastaruoju metu žmonės drąsiau skolinasi, tačiau tai daro racionaliai, neskubėdami, kruopščiai įvertindami savo galimybes ir kredito įstaigų siūlomus sprendimus. 

 

Esame bendruomeniška organizacija, todėl tikime, kad ne tik savo paslaugomis būsime naudingi Radviliškiui – mums rūpi aplinka, vietos iniciatyvos. Radviliškis garsėja kaip darbščių, verslių ir kultūrą puoselėjančių žmonių miestas. Tikime, kad sklandžiai įsiliesime į vietos gyvenimą. 

 

Kokius taupymo sprendimus galite pasiūlyti?

Vienas saugiausių pinigų laikymo būdų, kurį renkasi daugelis taupančiųjų – indėliai. Raseinių kredito unijoje galima padėti terminuotą indėlį, kurio palūkanos gali siekti iki 1,5 proc., arba kaupti pinigus taupomosiose, vaikų ir tikslinio taupymo sąskaitose. Indėlių palūkanų dydis priklauso nuo indėlio trukmės bei rūšies. Pas mus laikomi indėliai (kaip ir laikomi bankuose) yra apdrausti valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“, todėl planuoti su mumis ateitį yra saugu.

 

Jeigu žmogus asmeninėms arba verslo reikmėms planuoja pasiskolinti, kada jam vertėtų kreiptis Raseinių kredito uniją?

Ketinantiems pasiskolinti pirmiausia norėčiau patarti skolintis ne greitai, o protingai. Svarbu domėtis, kaip su Jumis elgsis finansų įstaiga, jei norėsite atidėti mokėjimus, pakeisti grafiką, anksčiau grąžinti paskolą, arba kas Jūsų laukia, jei kurį laiką sutriktų Jūsų mokumas. Šios aplinkybės gali gerokai išauginti Jūsų įsipareigojimus. Todėl renkantis finansinį partnerį, svarbu ne tik palūkanų norma, bet ir visos anksčiau išvardytos sąlygos. Būtinai tuo pasidomėkite, įvertinkite skirtingus pasiūlymus, palyginkite juos.

 

Raseinių kredito unijoje klientams teikiame įvairų rūšių paskolas – būstui įsigyti ar įrengti, taip pat vartojamąsias paskolas didesniems pirkiniams įsigyti, paskolas verslui, žemės ūkiui finansuoti. Kiekvieną poreikį išklausome ir įvertinę kliento galimybes pasiūlome sprendimus.

 

Kaip žmonės gali tapti jūsų klientais?

Kiekvienas pilnametis asmuo, ketinantis naudotis kredito unijos paslaugomis, turi tapti jos nariu. Šis procesas yra labai paprastas – tereikia užpildyti prašymą ir įsigyti pagrindinį pajų. Pajus – tai piniginis įnašas, Jūsų dalis bendrame kredito unijos kapitale, leidžiantis ne tik naudotis kredito unijos paslaugomis, bet ir dalyvauti jos veikloje. Išstojus iš unijos, šis įnašas grąžinamas.

 

Kokių specialių pasiūlymų turite senjorams, ūkininkams, bendrijoms?

Neseniai suformavome atskirą pagrindinių paslaugų pasiūlymą senjorams, bendruomenėms, bendrijoms, asociacijoms taip pat siūlome palankesnes nei didžiuosiuose bankuose įprasta sąlygas sąskaitų atidarymui. Ūkininkus kviečiame pasinaudoti specialiu paslaugų krepšeliu su neribotu pavedimų skaičiumi, grynųjų pinigų išėmimu unijoje ir kitomis paslaugomis už patrauklią kainą.

 

Kiekvieno kliento poreikius vertiname nuodugniai, todėl pasižymime lankstumu, atsižvelgiame į klientų situaciją, finansines galimybes, atidžiai įvertiname galimas rizikas.

 

Dėl kokių priežasčių į jus klientai kreipiasi šiuo metų laiku?

Pavasarį, vasarą – šiltuoju metų laiku – aktualiausios vartojamosios paskolos (būstui remontuoti, automobiliui įsigyti) ir apyvartinių lėšų paskolos ūkininkams. Pastarieji dažniausiai skolinasi žemės ūkio technikai įsigyti, investiciniams projektams ar kitoms žemės ūkio reikmėms. Žemės ūkio paskola gali būti grąžinama įvairiais būdais – įmokas mokant lygiomis ar mažėjančiomis dalimis arba palūkanas mokant kas mėnesį, o paskolos sumą grąžinant pasibaigus paskolos terminui.

 

Kiekvieną pavasarį paruošiame ūkininkams ir kitiems gyventojams pavasarinį kreditų pasiūlymą – visuomet reaguojame į konkretaus sezono aktualijas, daug dėmesio skiriame konkretaus regiono poreikiams.

 

Tapote Jungtinės centrinės kredito unijos, pristatomos „Kreda“ pavadinimu, nare. Ką tai reiškia jūsų esamiems ir būsimiems klientams?

„Kreda“ buvo įkurta siekiant suvienyti ilgametęsėkmingai Lietuvoje veikiančių̨kredito unijų̨patirtįir vartotojams užtikrinti modernias, kokybiškas ir patikimas finansines paslaugas. Priklausymas „Kreda“ grupei sustiprina kiekvienos kredito unijos atsakomybętiek priešpartnerius, tiek priešplačiąjąvisuomenę. Raseinių kredito unija buvo pagrindine iniciatore kuriant Jungtinę centrinę kredito uniją, esu jos stebėtojų tarybos pirmininkė. Ši pozicija įpareigoja nuolat prižiūrėti, kad naujojo junginio veikla būtų atsakinga, skaidri, projektuojama į apčiuopiamos naudos gavimą nariams ir klientams.


Raseinių kredito unija – tai šalia Jūsų esanti alternatyva bankams. Mes laukiame Jūsų: RADVILIŠKYJE (Dariaus ir Girėno g. 6–13), RASEINIUOSE (Maironio g. 10), ARIOGALOJE (Vytauto g. 117).

Contact form

Šios dienos vardadieniai