2018-12-17, pirmadienis, 16:15.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:37, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

Paroda „Prikelti antram gyvenimui“

2017-12-04, Bronislava Buchienė
Paroda „Prikelti antram gyvenimui“

Tytuvėnų miesto bibliotekoje veikia Aleksandro Filipavičiaus medžio drožinių ir molio dirbinių bei Birutės Banienės molinukų paroda. Šie du kūrėjai gyvena Radviliškio rajone, Šiaulėnuose. Lipdytoja Birutė – mokytojauja Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijoje. Aleksandras ūkininkauja, su žmona Albina augina penkis vaikus, o nuo 2015 metų yra pripažintas tautodailininkas drožėjas.

 

Aleksandras Filipavičius – šių kraštų žmogus. Gimė Radviliškio rajone, aštuonias klases baigė Tytuvėnuose. Norėdamas greičiau būti savarankiškas, pasirinko profesinę mokyklą Šiauliuose. Per visą savo gyvenimą yra dirbęs mūrininku, garo katilų mašinistu, elektriku, traktorininku, komunalinio ūkio inžinieriumi, pardavėju konsultantu... Užaugęs ir gyvenęs gražiose vietovėse, tarp miškų ir ežerų, aplinkos bei gamtos grožį perteikia ir savo kūriniuose.

 

Visi darbai labai kruopščiai padaryti, malonūs akiai. Matosi, kad kurti su meile ir įkvėpimu, dailinti, gražinti. Parodoje galima pamatyti didžiulius vabzdžius, mažus namus, verpstes, gamtos „pasufleruotus“ motyvus iš gyvūnų ir augalų pasaulio. Gaila tik, kad bibliotekoje taip maža erdvės...

 

Darbų iš molio ir medžio parodos „Prikelti antram gyvenimui“ atidaryme abu kūrėjai bendravo su gausiai susirinkusia įvairaus amžiaus publika, pasakojo apie kūrybinį kelią, apie tai, iš kur semiasi įkvėpimo ir idėjų, atviravo. Po atidarymo visi norintieji galėjo padirbėti su moliu, pabandyti, ką iš jo galima nulipdyti.

 

Parodoje eksponuojami 45 keramikos darbai ir 15 darbų iš medžio. Prieš apsistodama Tytuvėnų bibliotekoje, ši paroda keliavo po Radviliškio rajono bibliotekas. Matyt, kelionė laukia ir netolimoje ateityje.

 

Bronislava Buchienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?
manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt