2019-03-22, penktadienis, 14:12.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:15, leidžiasi 18:34, dienos ilgumas 12:18.

„O muna grajus da skambesnis“

2018-01-22, Dijana Karpiniene
„O muna grajus da skambesnis“

Penktadienio vakarą Tytuvėnų kultūros centro Šedbarų skyriuje buvo tikrai karšta, vyko rajoninės armonininkų varžytuvės „ O muna grajus da skambesnis“.

         

    Į varžytuves atvyko dvylika armonininkų iš viso Kelmės rajono. Tai Rimantas Norkus, Vacys Laurinavičius, Jonas Grincevičius, Raimondas Povilaitis, Antanas Liaugotas, Juozas Kaulakis, Henrikas Lukoševičius, Alfonsas Tulčius, Antanas Albrechtas, Mečislovas Raila, Linas Balsys, Justinas Kasparas. Armoninkus pasitiko šventės vedėjas Stasys Butkus su savo „suktais“ klausimėliais. Visi noriai pasakojo nuo kada groja armonika, kiek armonikų jau „sugrojo“ ir kokius kūrinius pagros. Vienas kūrinys keitė kitą, vieni tik grojo, kiti grodami ir dainavo, o Justinas Kasparas grojo net dviem armonikom iš karto. Nors vyko varžytuvės, bet vertinimo komisijos nebuvo, savo aplodismentais įvertino kiekvieną jų žiūrovai. Šedbarų kaimo bendruomenė „Spiečius“ buvo įsteigusi prizą daugiausia žiūrovų simpatijų sulaukusiam armoninkui. Jis atiteko Justinui Kasparui.

           

        Renginyje dalyvavęs Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas džiaugėsi armonininkų gausa, džiaugėsi kad šis renginys įvyko Kelmės rajone, o tuo labiau Šedbaruose ir linkėjo, kad šios varžytuvės kartotųsi, turėtų tęstinumą. Šedbarų pradinės mokyklos - daugiafunkcio centro direktorius Ramūnas Sadauskas siūlė šią šventę organizuoti vasarą lauke, nes į kitas varžytuves sugužės dvigubai daugiau norinčių, nebetilps į salę. Bendruomenės pirmininkė Dijana Karpinienė pasveikino renginio iniciatorių, organizatorių ir vedėją Stasį Butkų su išsipildžiusia svajone, sukviesti rajono armoninkus į Šedbarus ir palinkėjo, kad šis renginys taptu tradiciniu, kaip ir Oninės Šedbaruose.

 

                                                                                                                                          Dijana Karpinienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai