2019-08-20, antradienis, 19:26.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:03, leidžiasi 20:38, dienos ilgumas 14:34.

„Mokslo sriuba": kaip buvo statoma Ignalinos atominė elektrinė? (video)

2018-10-26, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
„Mokslo sriuba": kaip buvo statoma Ignalinos atominė elektrinė? (video)

 

Kvapą gniaužiantys Lietuvos energetikos giganto gimimo faktai

 

Ignalinos atominės elektrinės statybos buvo pats sudėtingiausias ir didžiausias statybų projektas mūsų Lietuvos teritorijoje. Pačiame elektrinės ir Visagino miesto statybos įkarštyje dirbo divizija - daugiau kaip 12 tūkst. karių. Mokslo populiarinimo TV laida „Mokslo sriuba" kviečia iš arčiau susipažinti su šiuo įspūdingu projektu.

 

„Kodėl filmuojant šiame objekte reikia „aprengti“ kameros stovą ir kaip elektrinės skalbykloje kasdien atsiranda dešimtys kilogramų kojinių? Ką apie atominės elektrinės atsiradimo aplinkybes pasakojo a. a. A. M. Brazauskas? Kokiomis sąlygomis darbininkai statė jėgainę? Jūsų laukia stulbinantys faktai iš energetikos giganto, pasivaikščiojimai elektrinėje ir įspūdingi istoriniai kadrai." - sudomina „Mokslo sriubos" virėjai.

 

Laidos įrašas:

 

 

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną šeštadienį 11:30 val. per LRT Plius, o išalkus dar – www.mokslosriuba.lt


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai