2020-01-20, pirmadienis, 23:54.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:26, leidžiasi 16:30, dienos ilgumas 8:3.

Metai užbaigti su bronzos medaliu

2019-12-24, Nerijus Peleckis

Gruodžio 13-14 d. Kaliningrade vyko tarptautinis nusipelniusio imtynių trenerio Granito Taropino laisvųjų imtynių jaunių turnyras. Sėkmingai turnyre kovojo Kelmės imtynininkai. Svorio kategorijoje iki 65 kg. kelmiškis Paulius Leščauskas iškovojo bronzos medalį. Paulius aštuntfinalyje nugalėjo rusą Dmitrijų Pachomenko, ketvirtfinalyje ant menčių paguldė baltarusį Matvejų Aleksėjevą. Pusfinalyje teko pripažinti talentingo ruso Arseno Balajano pranašumą. Kovoje dėl trečiosios vietos po atkaklios kovos, rezultatu 3:2 kelmiškis įveikė Semiką Čilingarianą iš Kemerovo.

Šioje svorio kategorijoje sėkmingai startavo kitas kelmiškis Ignas Grigalaitis, kuris pirmoje kovoje nugalėjo rusą Igorį Lebedevą, bet sekančioje kovoje nusileido vokiečiui Ranitui Cholštainui. Vokietis sekančioje kovoje pralaimėjo rusui ir taip palaidojo lietuvio viltis kovoti dėl medalių.

Svorio kategorijoje iki 92 kg. Justas Miliauskas pirmoje kovoje nugalėjo rusą Nikitą Istominą, bet ketvirtfinalyje pralaimėjo šiaurės osetinui Georigijui Valievui. Osetijos atstovas nukeliavo iki finalo ir taip atvėrė Justui galimybę kovoti paguodos kovoje. Dėja, bet kelmiškis neprilygo Baltarusijos čempionui Vladislavui Kozlovui ir taip liko 7-toje vietoje.

Jauniausias Kelmės komandos atstovas buvo Nedas Vasiliauskis, kuris kovojo svorio kategorijoje iki 38 kg. Dėja, bet pirmoje kovoje kelmiškis po atkaklios kovos pralaimėjo Izraelio imtynininkui Denisui Liuksenburgui. Izraelietis pakeliui iki finalo laimėjo dar dvi kovas, bet pralaimėjo pusfinalyje ir taip eliminavo kelmiškį iš varžybų. Norint kovoti dėl trečiosios vietos būtina, kad varžovas, kuriam buvo pralaimėta, patektų į finalą.

Turnyras buvo gan aukšto lygio ir jame dalyvavo 189 dalyviai iš: Baltarusijos, Estijos, Izraelio, Kirgizijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Vengrijos ir Vokietijos.

Pasibaigus turnyrui, gruodžio 15-21 dienomis buvo organizuota tarptautinė mokomoji laisvųjų imtynių treniruočių stovykla. Stovyklą organizavo ir joje treniruotes vedė buvęs Olimpinis ir tris kartus pasaulio čempionas Anatolijus Beloglazovas. Iš imtynių legendos technikos ir taktikos paslapčių mokėsi net šeši Kelmės ir trys Vilkaviškio imtynininkai. Kontrolinių kovų stovyklos metu geriausiu Lietuvos imtynininku pripažintas kelmiškis Paulius Leščauskas, kuriam pats Anatolijus Beloglazovas įteikė specialų prizą - girą su inicialais.