2020-07-16, ketvirtadienis, 20:03.     Šiandien Kelmėje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:42, dienos ilgumas 16:38.

Liberalų Taryba patvirtino politikos savivaldoje principus ir išklausė pretendentų būti kandidatais į Europos Parlamentą prisistatymus

2018-10-28, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Liberalų Taryba patvirtino politikos savivaldoje principus ir išklausė pretendentų būti kandidatais į Europos Parlamentą prisistatymus

Kaune susirinkusi Liberalų sąjūdžio Taryba aptarė artėjančius savivaldos ir Europos Parlamento rinkimus: patvirtino savivaldybių tarybų rinkimų programos metmenis, išklausė pretendentų būti kandidatais į Europos Parlamento rinkimus prisistatymus.

 

„Rengdamiesi rinkimams liberalai eina į priekį. Tie, kurie labai norėjo, kad liberalai išsibėgiotų pamatys, kad Liberalų sąjūdis iškėlė partijos kandidatų sąrašus didžioje dalyje Lietuvos savivaldybių. Liberalų sąjūdis niekur neišsilakstė. Aukščiau nosį, mums nereikia žmonių, kurie veda mus į pelkę. Mums reikia žmonių, kurie mus veda į viršūnę", - mano Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

 

Dabartinį partijos laikotarpį pirmininkas įvertino kaip sudėtingą liberalams.

 

„Vis dar gyvename partijos reabilitacijos laikotarpyje, tačiau jis savotiškai dėkingas. Jei kam iki šiol buvo neaišku, kam reikalingi liberalai, kas tas liberalizmas, kas tas laisvas ir pats sprendimus priimantis žmogus, tai šis valdžios siautėjimas labai aiškiai parodo, kas yra liberalizmo alternatyva. Tokio žmogaus laisvės ribojimo, tokio savivaldos menkinimo neteko matyti nuo Nepriklausomybės pradžios", - įsitikinęs E. Gentvilas.

 

„Valstiečių" valdymą E. Gentvilas įvertino kaip parlamentinės Lietuvos artinimą prie Vengrijos ir Lenkijos, ar net baltarusiškų ar rusiškų tradicijų.

 

„Liberalams atsiveria erdvė parodyti, kas yra alternatyva. Visada buvome vertinami kaip ideologiškai stipri partija. Kaip tik dabar yra ta liberalų diena, kai eidami į rinkimus galime iškelti liberalios demokratijos vėliavą. Galime likti prie pamatinių laisvės vertybių arba būti nustumti į pakraščius", - akcentavo E. Gentvilas.

 

Lapkričio 14 d. liberalai skelbs manifestą visiems laisvai mąstantiems Lietuvos žmonėms.

 

Taryba patvirtino politikos savivaldoje principus

 

Taryba patvirtino savivaldybių tarybų rinkimų programos metmenis - politikos savivaldoje principus. Juos galima rasti čia.

 

Pagrindinis liberalų tikslas savivaldoje - užtikrinti, kad žmonės būtų savo miestų ir miestelių šeimininkai, savivaldos teikiamos paslaugos būtų kokybiškos, žmonėms savo miestuose ir miesteliuose būtų gera gyventi.

 

„Savivaldos rinkimai yra vieni svarbiausių. Jie suteikia galimybę ir miestuose, ir regionuose gyvenantiems žmonėms gauti politinį kontaktą. Prieš dvejus metus atėję „valstiečiai" davė didžiulę viltį regionams, tačiau savivaldos būklė blogėja ir mes pasiryžę kalbėti apie tai žmonėms. Ši savivaldos programa yra bazė ir gairės, kurios turėtų būti integruotos į liberalų programas regionuose. Tai yra mūsų pagalba, tačiau ne kišimasis į programą", - neabejoja E. Gentvilas.

 

Prisistatė pretendentai būti kandidatais į Europos Parlamentą

 

Taryba išklausė pretendentų būti kandidatais į Europos Parlamentą prisistatymus ir patvirtino jų sąrašą. Kiek anksčiau sutikimą būti kandidatais išreiškė 19 iš 40 iškeltų pretendentų. Papildomai Tarybos posėdžio metu buvo iškelti dar trys kandidatai.

 

                                                                                                                                                    LR Liberalų sąjūdžio info


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai