2019-08-20, antradienis, 18:57.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:03, leidžiasi 20:38, dienos ilgumas 14:34.

Kviečiame į žygį Šiluvos krašto laisvės kovotojų garbei

2018-04-24, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
 Kviečiame į žygį Šiluvos krašto laisvės kovotojų garbei

2018 m. balandžio 28--29 d. kviečiame į žygį Šiluvos krašto laisvės kovotojų garbei! Tai išskirtinė galimybė savo kojomis apeiti ir lyg per padidinimo stiklą pažvelgti į vienos nedidelės Žemaitijos apylinkės partizaninio karo paveldą, kuris žygio rengėjų dėka per kelis pastaruosius metus tapo pavyzdine mūsų laisvės kovos istorijos knyga, t. y. pasižymi įsimintina partizaninio karo vietų įvairove ir jų tankiu, išskirtiniais įkvepiančiais laisvės kovotojų ir jų amžininkų pasakojimais.

 

Mūsų kalba daugiausiai suksis apie šiluviškį, Džiugo būrio, Gedimino kuopos, Juozapavičiaus rajono, Aušros, Varpo, vėliau -- Maironio rinktinės ir Prisikėlimo apygardos, nuo 1951 m. birželio -- visos Vakarų Lietuvos partizanų srities vadą, partizanų pulkininką Povilą Morkūną-Rimantą (1920--1953), tačiau, žinoma, pasakojime bus dažnai minimos ir Lietuvos kariuomenės kapitono -- būsimojo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos prezidiumo pirmininko -- Jono Žemaičio (1909--1954), Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos Visuomeninės dalies viršininko Juozo Šibailos (1905--1953) ir kitų laisvės kovotojų vardai.

 

Žygio pradžia numatyta 8 val. Šiluvoje, iš jos per Sandrausiškes žygiuosime Džiugo -- Šiluvos partizanų būrio stovyklos link, tolyn į Medsodžius, Tyrelio durpyną ir per Grigalaičius, Gomertos mišką pasieksime Šaukotą, kur numatyta nakvynė "po stogu" (norintys turės galimybę pasistatyti palapinę). Vakare - pokalbiai, diskusijos, pasibuvimas kartu.

 

Antrą dieną pradėsime užsukdami į kapines Šaukoto šventoriuje ir patrauksim tolyn Papušynio, Pažobrio, Rinkšelių, Vilkiškių ir Akmenės kaimo link; vakare (apie 19 val.) pasieksim Šiluvą.

 

1 dienos žygikelis -- apie 20 km,
2 dienos žygikelis -- apie 20 km.

 

Visi norintys dalyvauti žygyje turi užsiregistruoti:

https://docs.google.com/forms/d/1hbsB2KFlFuNld0ceQjOQzCYHbaKrzcYShiy44vhfE1g/edit

 

Antrasis laiškas apie rengiamą žygį su smulkmenomis bus siunčiamas tik užsiregistravusiems. Kilus kitiems klausimams, prašome rašyti elektroniniu paštu: agne.buchaite@trp.lt

 

Žygis nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas.

 

Organizatoriai:
Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis,
Tytuvėnų regioninis parkas.

 

Tytuvėnų regioninio parko direkcijos informacija

Nuotraukoje:partizanai Antanas Antanavičius - Jogas ir Povilas Morkūnas -Rimantas Plauginių miške apie 1952 m.
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai