2018-06-25, pirmadienis, 03:28.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:43, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Kelmės rajono malkinėje įkurdintame prekybos taške – per pusė tonos nelegalaus alkoholio

2017-07-04, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kelmės rajono malkinėje įkurdintame prekybos taške – per pusė tonos nelegalaus alkoholio

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnų vykdytas ilgalaikis tyrimas birželio 29 dieną davė apčiuopiamų rezultatų. Disponuodami pagal LR BK 201 str. 2 d. (Neteisėtas daugiau kaip 50 litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų įgijimas, gaminimas, laikymas, turint tikslą juos realizuoti) vykdomo ikiteisminio tyrimo medžiagoje surinkta informacija, apie 11.07 val., Kelmės r., Tytuvėnuose, pareigūnai sustabdė mikroautobusą „Opel Movano“, vairuojamą Šiaulių rajono gyventojo (gimęs 1980 m.).

 

Automobilio bagažinėje aptiktas nelegalus krovinys pareigūnus atvedė iki Kelmės r. Skogalio kaimo, kur rastas ir prekybos nelegaliu alkoholio distiliatu taškas.Sustabdytame automobilyje radus du plastikinius, 6 litrų talpos indus, kuriuose buvo, kaip įtariama,  nelegalus alkoholio distiliatas, paaiškėjo, kad jie priklauso „Opel Movano“ keleiviui – 1970 m. gimusiam Šiaulių rajono gyventojui. Nors iš pradžių eismo dalyviai pareigūnams pasakojo pramanytą istoriją apie tai, kad neteisėtą alkoholį sustoję nusišlapinti rado žolėje, vis tik, užspęsti į kampą, išklojo tiesą. Paaiškėjo, kad už 40 eurų mašina gabentą krovinį keleivis įsigijo iš Kelmės r. Skogalio k. gyventojo (gimęs 1960 m.).Narpliodami nelegalaus alkoholio prekybos istoriją, Kelmės policijos pareigūnai nuvyko pas galimą jo prekeivį. Namuose atlikus kratą, iš viso aptikta 13 plastikinių indų, kuriuose buvo 45 litrai, rudos spalvos skysčio, turinčio specifinį stipraus alkoholio kvapą. Nors vyras pareigūnus bandė įtikinti, jog rastas alkoholis – viskas, ką nelegalaus ji turi, pareigūnų nuojauta sakė ką kitą. Tęsiant kratą, buvo rasti 83 pakeliai kontrabandinių cigarečių su baltarusiško pavyzdžio banderolėmis ir be jų. Kadangi mašinoje gabentas stiprus alkoholis buvo bespalvis, o asmens namuose aptiktas – rudos spalvos, tai kėlė dar daugiau įtarimų ir įpareigojo tęsti kratos veiksmus. Nenuleidę rankų ir toliau vykdę intensyvius paieškos veiksmus asmens ūkiniame pastate, pareigūnai  pasiekė tikslo. Sienoje pajudinę plytą, atsivėrusioje ertmėje pareigūnai aptiko plastikinę žarną su čiaupu ir vandens skaitikliu. Atsukus, čiaupu ėmė tekėti skaidrus skystis, identiškas automobilyje rastam.  


Aptikę iš čiaupo tekantį alkoholį, pareigūnai rado ir jo saugojimo talpyklą. Pasiraitoję rankoves ir tarnybinę uniformą iškeitę į civilius rūbus, pareigūnai ėmėsi fizinio darbo – iš malkinės išnešė apie 5 priekabas skaldytų malkų, slėpusių metalinę, maždaug 500 litrų talpos nerūdijančio plieno statinę.  Pagalbon pasitelkę papildomas priemones, iš malkinės pareigūnai ištempė ir ją. Visas radinys iš sodybos išvežtas, jis perduotas ekspertizei atlikti.Neteisėtą alkoholį įsigijusio ir automobiliu jį gabenusio asmens atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 201 str. 1 d. Daugiau nei 500 litrų nelegalaus alkoholio distiliato prekyba įtariamam vyrui gresia dar didesni nemalonumai – laisvės atėmimo bausmė iki penkerių metų.Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?
manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt