2018-12-17, pirmadienis, 16:44.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:37, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

Kelmės rajone sulaikyti lašišas gaudę brakonieriai

2017-10-30, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
Kelmės rajone sulaikyti lašišas gaudę brakonieriai

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, vykdydami akcija „Lašiša“, sulaikė du brakonierius. Spiningais lašišas Kražantės upėje gaudžiusiems vyrams gresia baudos iki 550 eurų.

 

Šiuo metu vyksta lašišinių žuvų nerštas ir gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai vykdydami akciją „Lašiša“ tikrina nerštavietes. Penktadienį ŠRAAD pareigūnai reida vykdė Kelmės rajone ir tikrino Kražantės bei Dubysos upių pakrantes. Netoli Paverpenio kaimo inspektoriai pastebėjo du vyrus, kurie žvejojo spiningais. Vienas vyrų net buvo įsilipęs į medį, kad geriau matytų, kur plaukia lašišos.

 

Sulaikytas vietos gyventojas J.K. (1958 m.) ir į svečius iš Vilniaus atvykęs G.G. (1970 m.) pareigūnus tikino, kad nežvejojo. Vilnietis sakė tik atvykęs pasivaikščioti paupiu. Na, o konfiskuotos meškerės tikriausiai jiems buvo reikalingos pasiremti. Deja gudruoliams nepavyks išsisukti. Pareigūnai matė, kaip vyrai žvejojo. Be to meškerės buvo užmestos.

 

Šioje Kražantės upės atkarpoje neršiant lašišoms žvejyba yra draudžiama, tad J.K. ir G.G. surašyti protokolai. Administracinių nusižengimų kodeksas už limituotos lašišų, šlakių, margųjų upėtakių ir kiršlių žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų pažeidimą numato baudą nuo 250 iki 550 eurų ir žvejybos įrankių konfiskavimą.

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?
manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt