2020-10-21, trečiadienis, 12:50.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:01, leidžiasi 18:03, dienos ilgumas 10:2.

Kelmės rajone su visu grobiu sulaikyta brakonierių grupuotė (VIDEO)

2018-11-06, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
Kelmės rajone su visu grobiu sulaikyta brakonierių grupuotė (VIDEO)

Lapkričio 2-osios vakarą, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai, bendradarbiaudami su Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnais, Kelmės rajone, Karklėnų gyvenvietėje sulaikė penkių medžiotojų grupę, tą patį vakarą vykdžiusią neteisėtą medžioklę. Kartu rastas ir neteisėtas medžiotojų grobis, taip pat nustatyta aibė kitų pažeidimų.

 

Aiškinant įvykio aplinkybės nustatyta, kad Kelmės rajono miškuose, penkių medžiotojų grupė, iš kurių tik vienas medžiojo užpildęs medžioklės lapą, visureigiu „Ford Ranger“ apžiūrinėjo medžioklės plotus. Termovizoriumi pastebėjus tauriojo elnio patiną, jį neteisėtai svetimu ginklu sumedžiojo vienas iš automobiliu važiavusių asmenų (gimęs 1971 m., gyv. Kelmės r.), iš transporto priemonės paleidęs taiklų šūvį. Vėliau su šiuo stambiu laimikiu asmenys ir aptikti sodyboje. Užpildytame medžioklės lape, siekiant nuslėpti neteisėtai sumedžiotą tauriojo elnio patiną, įrašo apie laimikį nerasta.

 

Visi, draudžiamu būdu medžioję medžiotojai, bus patraukti administracinėn atsakomybėn pagal LR ANK 290 str. 8 d., kur numatytos baudos nuo 800 iki 1800 eurų, teisės medžioti atėmimas nuo vienerių iki penkerių metų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Už laukinei gyvūnijai padarytą žalą neteisėtai sumedžiojus elnią, taip pat teks atlyginti 5845,71 eurų žalą.

 

Tęsiant brakonierių susirinkimo vietos apžiūrą, buvo nustatyta ir daugiau pažeidimų. Aptikus du nesenai išdorotus stirnų patelių kailius, paaiškėjo, kad jas, tas pats elnią sumedžiojęs šaulys, taip pat kito medžiotojo ginklu nušovė spalio 30 dieną. Nors tos dienos užpildytame medžioklės lape pateikta informacija tik apie vieną laimikį. Už neteisėtą medžioklę asmeniui gresia identiška administracinė atsakomybė, pritaikyta neteisėtai sumedžiojus elnią, bei papildoma 1671,85 eurų žala, padaryta laukinei gyvūnijai.

 

Nustačius du grubius medžioklės pažeidimus, jų skaičius ir toliau augo. Dėl sodybos teritorijoje rastų stirnos patinų, briedžių ir tauriųjų elnių patinų kaukolių su ragais bei bičių avilyje rasto neteisėtai laikomo žvejybinio statomojo tinklo, pradėtas administracinio nusižengimo tyrimas.

 

Toliau atliekant sodybos ir jos teritorijos apžiūrą, kieme stovėjusiame automobilyje „VW Golf“ buvo aptiktas neteisėtai laikomas galimai mažo kalibro šaunamasis ginklas su optiniu taikikliu bei ant vamzdžio galo uždėtu garso slopintuvu, o taip pat 36 vnt. mažo kalibro ir 2 vnt. 308 kalibro graižtviniai šoviniai. Dėl šio radinio, jų savininko atžvilgiu pareikštas įtarimas padarius nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 253 str. 1 d.

 

Tęsiant ikiteisminį tyrimą, dėl galimo neteisėto šaunamojo ginklo įgijimo, laikymo bei realizavimo sulaikytas ir dar vienas tam pačiam būreliui priklausantis medžiotojas. Abiem asmenims, pagal LR BK 253 str. 1 d., numatyta baudžiamoji atsakomybė – areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų.

 

Kratos metu, lauko virtuvėje rasti ir 5 litrai galimai neteisėtai laikomo, naminės degtinės kvapą turinčio skysčio. Dėl šio radinio pradėta administracinė teisena pagal LR ANK 137 str. 3 d., o pažeidėjui gresia bauda nuo 140 iki 600 eurų su naminių stiprių alkoholinių gėrimų konfiskacija.

 

Ikiteisminis tyrimas tęsiamas.


Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. +370 639 34990
e.p. info@manokelme.lt