2018-06-25, pirmadienis, 03:31.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:43, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Kelmės rajone lankėsi Japonijos ambasadorius Lietuvoje

2017-07-29, paskelbė Kelmės rajono savivaldybė
Kelmės rajone lankėsi Japonijos ambasadorius Lietuvoje

Liepos 26 d. Kelmės rajono savivaldybėje su darbiniu vizitu lankėsi Japonijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Jo Ekscelencija ponas Toyoei Shigeeda, lydimas ambasados antrojo sekretoriaus Takahiro Hara bei politikos ir ekonomikos analitiko, vertėjo Renato Kirtiklio.

 

Japonijos ambasadoriaus, Lietuvoje dirbančio nuo 2015 metų liepos, vizitų tikslas yra susipažinti su mūsų šalies savivaldybėmis, aplankyti regionus, ieškoti kultūrinio, turistinio, verslo bendradarbiavimo galimybių.

 

Kelmės rajono savivaldybė jau keturiasdešimt aštuntoji, kurią aplankė ambasadorius. Čia jis susitiko su Kelmės rajono savivaldybės meru Vaclovu Andruliu, rajono savivaldybės tarybos Biudžeto ir investicijų komiteto pirmininku Rimantu Motuzu, savivaldybės administracijos direktore Irena Sirusiene, administracijos direktoriaus pavaduotoja Danute Genutiene, savivaldybės administracijos skyrių vedėjų atstovais, kultūros įstaigų vadovais.

 

Ambasadorius, maloniai nustebinęs savo lietuvių kalbos žiniomis, sakė, kad atvykęs į Lietuvą atrado tris dalykus: tai gamtą, kultūrą ir kalbą. Jis būtų laimingas, jei vizitas, kurio metu norėtų sužinoti daugiau apie Kelmę, padėtų užmegzti ryšius su mūsų rajonu. Ambasadorius p. Toyoei Shigeeda norėtų pristatyti Lietuvos regionus japonų turistams, tad informacija, kurią jis gauna regionuose, maždaug po metų bus žinoma japonams. Siekiama, kad mūsų šalyje turistų iš Japonijos skaičius didėtų ne tik sostinėje ar didžiuosiuose miestuose. Būtų rekomenduojama turistams vykti ir į mažesnius miestus.

 

Meras Vaclovas Andrulis trumpai supažindino ambasadorių su rajono tarptautiniais ryšiais, svarbiausiais turizmo objektais ir renginiais. Rajono kultūros ir gamtos išteklius, investicinę aplinką pristatė Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Lina Samulytė.

 

Po susitikimo su savivaldybės vadovais Japonijos ambasadorius domėjosi turistiniais ir turizmo infrastruktūros objektais Kelmės rajone. Jis lankėsi Kelmės krašto muziejuje, kur su Kelmės ir dvaro istorija supažindino muziejaus direktorė Danutė Žalpienė. Svečiams parodytas svarbus rajono turistinis objektas Tytuvėnų vienuolynas ir bažnyčia. Čia ambasadorių sutiko Tytuvėnų seniūnas Romas Čerkauskas, VšĮ „Tytuvėnų piligrimų centro“ direktorė Asta Kizienė papasakojo apie turizmo galimybes šiame objekte, ekskursiją vedė gidė-vadybininkė Rūta Krencienė.

 

Kaip sakė garbingas svečias, japonai, pažindami mūsų gamtą, kultūrą ir tradicijas, jaučia vis daugiau pozityvių jausmų Lietuvai.

 

Savivaldybės administracijos informacija
Nuotraukos Vaidos Sutkienės


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?
manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt