2018-06-25, pirmadienis, 03:25.     Šiandien Kelmėje saulė teka 04:43, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Karjeros ugdymo diena Tytuvėnų gimnazijoje

2017-01-19, Bronislava Buchienė
Karjeros ugdymo diena Tytuvėnų gimnazijoje

Tytuvėnų gimnazijoje vyko Karjeros ugdymo diena, kurią organizavo ugdymo  karjerai specialistė Asta Urbonaitė ir direktorės pavaduotoja Daiva Hinz. Gimnazinių klasių mokiniai turėjo progos dalyvauti įvairiuose susitikimuose, užsiimti įdomia veikla ne tik Tytuvėnuose, bet ir Kaune bei Šiauliuose.

 

Lankydamiesi Kaune, aukštųjų mokyklų mugėje, mokiniai sužinojo stojimo į aukštąsias universitetines ir neuniversitetines studijas tvarką, buvo individualiai konsultuojami, o Šiauliuose, profesinio rengimo centre, būrys vaikinų lankėsi Mechanikos skyriuje, susipažino su galimybėmis tapti kvalifikuotais statybos, mechanikos ir automobilių remonto srities darbininkais, išgirdo daug svarbios informacijos. Visi, ypač abiturientai, grįžo patenkinti.

 

Psichologė Rima Pažerauskienė nagrinėjo bedarbystės priežastis bei patarinėjo ieškoti kitų kelių bei galimybių, jei nepasiseka įstoti arba dar nežinai, ko nori. Ji papasakojo apie Darbo biržos projektus, o išsamiausiai apie Jaunimo garantijų iniciatyvą „Atrask save“.

 

VšĮ „Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras“ turizmo-verslo konsultantė Raminta Kazlauskienė teigė, kad turizmo sritis – iniciatyviems ir energingiems, atskleidė, kuo patraukli ši sritis, ko tikėtis iš darbo, kokios gali būti veiklos ir ko reikia, norint tapti geru, kompetentingu specialistu.

 

Apie savo patirtį bei darbus gimnazistams paporino du iš Tytuvėnų kilę verslininkai: Regina Karašauskytė ir Vytautas Sirusas. Abu pabrėžė, kad verslininkas turi kūrybiškai mąstyti, būti atkaklus, nebijoti rizikuoti, siekti tikslo, kol nuo įsivaizduoto produkto ar veiklos pereis prie rimtų, konkrečių darbų. Ypač šiais laikais svarbios yra naujausios technologijos. Vytautas, buvęs Tytuvėnų gimnazijos mokinys, pristatė Startuolį – naujųjų technologijų produktą dideliam klientų ratui.

 

Dar gimnazijoje viešėjo tytuvėniškė trečiakursė Kauno kolegijos studentė, būsimoji kosmetologė, Beatričė Jankauskaitė. Mergina išdėstė ne tik Kauno kolegijos privalumus, bet ir išsamiai supažindino su savo specialybės studijų programa, pamokė mergaites, kokiu būdu rinktis savo kelią, kaip apsispręsti, pasidalino teorinių mokslų ir praktikos įspūdžiais.

 

Grupė gimnazistų lankėsi Piligrimų centre. Asta Vaitkevičiūtė-Kizienė papasakojo įstaigos kūrimosi istoriją, apie savo studijas bei kelią į direktorės postą. Pagal specialybę dirba tik centro direktorė. Moteris teigė, kad jų nedideliam, bet darniai triūsiančiam kolektyvui privalu sugalvoti vis naujų veiklų, kad atsirastų daugiau norinčių apsilankyti Tytuvėnų Piligrimų centre: tai įvairios edukacinės programos, veikla architektūros ansamblio teritorijoje, paslaugos lankytojams.

 

Pirmokai ir antrokai gimnazistai keliavo į Tytuvėnų regioninio parko direkciją. Ten juos priėmė beveik visi darbuotojai ir atskleidė, kokias specialybes yra įgiję ir kokius darbus dirba. Beveik visi specialistai vienaip ar kitaip susiję su gamtos mokslais, turizmu. Ekologė Deima Pranskūnienė skatino rinktis profesijas, kurios veda į gamtą, vyr. specialistė Agnė Areliūnaitė, reindžerė Ieva Jokubauskaitė, kultūrologė Agnė Buchaitė (dvi iš jų – buvusios Tytuvėnų gimnazijos mokinės) pasakojo apie savo pasirinkimus ir svarstė, kaip elgtųsi dabar. Darbininkas Arvydas Kačenauskas atviravo, kad, net turint pastovų darbą, dar reikia tobulėti: lankyti kursus, įgyti gretutinių specialybių. Darbuotojai pateikė gražų pavyzdį: ilgą laiką su jais bendravo ir bendradarbiavo gimnazijos 2016 metų abiturientė Ineta Gričiutė, kuri, ieškodama savo kelio, išvyko savanoriauti į Čekiją, išbandyti save, savo pasirinkimus ir galimybes.  

 

Ir dar. Kelios gimnazistės „šešėliavo“ Tytuvėnų vaikų lopšelyje-darželyje bei miesto bibliotekoje. Mergaitės dirbo visus auklėtojų ir bibliotekininkių darbus: rengė ir vedė vaikus į lauką, žaidė su jais, pildė skaitytojų formuliarus, susipažino su kita įstaigų veikla.

 

Kadangi visi gimnazistai veiklas pasirinko savo noru, pagal pageidavimus, diena visiems praėjo turiningai ir naudingai. Pralošė gal tik tie, kurie patingėjo atvykti į pagal mokinių norus surengtą pažintį su žmonėmis bei profesijomis. 

 

Bronislava Buchienė

 

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?
manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt