2019-03-26, antradienis, 02:10.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:05, leidžiasi 18:41, dienos ilgumas 12:36.

Išmokų sulauks tik neturintys įsiskolinimų ūkininkai

2018-05-29, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Išmokų sulauks tik neturintys įsiskolinimų ūkininkai

Šiuo metu Nacionalinė mokėjimo agentūra baigia mokėti ūkininkams likusią dalį tiesioginių išmokų už 2017 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus bei paramą pagal su plotu susijusias kaimo plėtros programų priemones. Pervesdama paramos lėšas kaimo plėtros programų dalyviams, agentūra atsižvelgia į tai, ar pareiškėjai neturi įsiskolinimų Valstybiniam socialinio draudimo fondui (Sodrai) bei Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

 

Pareiškėjai (paramos gavėjai) turėtų suskubti ir įsiskolinimus padengti iki birželio 1 d.

 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad fiziniai asmenys, pateikę paraiškas pagal su plotu susijusias Lietuvos 2014–2020 metų kaimo plėtros programos priemones bei tęsiantys įsipareigojimus pagal ankstesniojo programinio laikotarpio priemones, gauna išmokas tik tuo atveju, jei neturi įsiskolinimų Sodrai.
 

Tuo tarpu paramos lėšos kaimo plėtros programų priemonių dalyviams – juridiniams asmenims – gali būti mokamos tik tuo atveju, jei šie asmenys neturi įsiskolinimų Sodrai ir VMI. Ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla yra finansuojama iš valstybės ar savivaldybės biudžeto, bei juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai.
 

Atitiktis kriterijui neturėti įsiskolinimų vertinama nuo paraiškos pateikimo dienos iki kitų kalendorinių metų birželio 1 dienos.
 

Taip pat pareiškėjai turėtų nepamiršti laiku atnaujinti duomenų. Pasitaiko atvejų, kai paramos gavėjai nesulaukia išmokų, nes pasikeitė jų kontaktiniai duomenys (pavyzdžiui, buvo pakeista pavardė ar įmonės pavadinimas), uždaryta senoji banko sąskaita. Pareiškėjai savo kontaktinius duomenis bei sąskaitą banke paprastai ir greitai gali pakeisti informaciniame portale.

 

NMA informacija
 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai