2020-09-20, sekmadienis, 23:27.     Šiandien Kelmėje saulė teka 07:02, leidžiasi 19:19, dienos ilgumas 12:17.

Į Kelmę atvyksta legendiniai Šiaurės Amerikos indėnų portretai – JAV fotografo E. Curtis paroda „Šešėlių gaudytojas"

2018-10-23, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Į Kelmę atvyksta legendiniai Šiaurės Amerikos indėnų portretai – JAV fotografo E. Curtis paroda „Šešėlių gaudytojas"

Antradienį, spalio 30 d., 16 val. Kelmės krašto muziejuje Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje kartu su partneriais atidarys amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edward Sheriff Curtis fotografijų parodą „Šešėlių gaudytojas". 

 

Tai unikali proga išvysti legendinius Šiaurės Amerikos indėnų portretus, atveriančius sudėtingą prigimtinių Amerikos tautų istoriją. Parodos atidarymą Kelmėje lėmė išskirtinis miesto ryšys su indėnų kultūra, kurį liudija jau daug metų krašto muziejuje veikianti Amerikos indėnų etnografijos ekspozicija ir ją lydinčios edukacinės veiklos. Ateinančiais metais tikimasi šią ekspoziciją atnaujinti muziejui bendradarbiaujant su JAV ambasada.  Parodos atidaryme dalyvaus JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė Meghan Luckett.

 

Parodoje Kelmėje pristatomi darbai yra nedidelė dalis autoriaus gyvenimo projekto, susidedančio iš 40 000 fotografijų, vykdyto daugiau nei 30 metų Šiaurės Amerikoje. XX amžiaus pradžioje dirbęs Edward Sheriff Curtis grūmėsi beviltiškoje kovoje su laiku, stengdamasis išsaugoti, užfiksuoti – tiek fotografijose, tiek garso įrašuose -– Šiaurės Amerikos indėnų kultūros likučius. Trisdešimt metų, remiamas tokių žmonių kaip garsaus finansininko, bankininko ir filantropo Johno Pierponto Morgano ir buvusio JAV prezidento Theodore'o Roosevelto, o taip pat paaukojęs savo sveikatą ir šeimos gerovę, Curtis daugybę laiko praleido tarp įvairių indėnų genčių. Be minėto fotografijų skaičiaus, kartu su savo padėjėjais jis surinko daugiau nei 10 000 dainų, muzikos, pasakojimų iš daugiau nei 80 indėnų genčių, daugiausia jų pačių kalba. Galiausiai, jis išleido neprilygstamą darbą „The Norh American Indian" (Šiaurės Amerikos indėnas), bylojantį apie amžininkus pranokusio fotografo jautrumą, toleranciją ir atvirumą Šiaurės Amerikos prigimtinių tautų kultūroms ir jų mąstymo būdui.

 

Paroda Kelmėje veiks iki gruodžio 2 d. ir toliau keliaus į kitus Lietuvos miestus. Artimiausiu metu, numatyta parodą pristatyti Tauragėje ir Gargžduose. Parodos kuratoriai - Eglė Deltuvaitė ir Darius Vaičekauskas, o parodos partneriai yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius ir Kelmės krašto muziejus.

 

 


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt