2019-03-26, antradienis, 02:01.     Šiandien Kelmėje saulė teka 06:05, leidžiasi 18:41, dienos ilgumas 12:36.

Gaminantys produktus mažais kiekiais neprivalės ant pakuočių nurodyti maistingumo deklaracijų

2018-05-03, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Gaminantys produktus mažais kiekiais neprivalės ant pakuočių nurodyti maistingumo deklaracijų

Atsižvelgusi į bendruosius maisto produktų ženklinimo reikalavimus nustatantį Europos Sąjungos (ES) dokumentą, kuriame numatyta, kad kiekviena valstybė narė gali pati nustatyti tam tikras išimtis, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) patvirtino paprastesnius maisto produktų ženklinimo reikalavimus.

 

Nuo šiol nedideliais kiekiais gaminantys ir tiekiantys (įskaitant rankų darbo produktus) gamintojai neprivalės ant produktų pakuočių nurodyti maistingumo deklaracijų.

 

Numatytos išimtys bus taikomos nedideliais kiekiais vietinei rinkai tiekiamiems fasuotiems maisto produktams. Pavyzdžiui, jei maisto produktų gamintojas pagamina ir parduoda:

 

– ne daugiau kaip 300 kilogramų ar litrų fasuotų maisto produktų per savaitę arba ne daugiau kaip 15 600 kilogramų ar litrų fasuotų maisto produktų per metus,

– ne daugiau kaip 600 pakuočių fasuotų maisto produktų per savaitę arba ne daugiau kaip 31 200 pakuočių per metus.

 

Pagal patvirtintus reikalavimus mažmeninės prekybos ar viešojo maitinimo įmonės, įsigyjančios fasuotus maisto produktus iš minėtų tiekėjų, nuo jų gamybos vietos turi būti nutolusios ne daugiau kaip 250 km.

 

„Toks ženklinimo reikalavimų supaprastinimas yra gan reikšmingas palengvinimas smulkiajam verslui. Dėl numatytų išimčių ne tik nereikia maistingumo deklaracijos nurodyti etiketėje, tačiau ir nelieka didelių kaštų reikalavusios prievolės atlikti teorinius skaičiavimus ar laboratorinius tyrimus maisto produkto maistingumui įvertinti“, – sako VMVT direktorius Darius Remeika.

 

VMVT informacija


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai