2019-02-22, penktadienis, 01:57.     Šiandien Kelmėje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Dovana rajono mokiniams

2017-06-08, paskelbė Kelmės rajono savivaldybė
Dovana rajono mokiniams

Kelmės rajono ugdymo įstaigų mokiniams vasaros atostogų pradžia buvo puiki – verslininkas Darius Štabokas padovanojo ekskursiją. Taip buvo skatinami net 43 ugdytiniai, kurie šiais mokslo metais padarė didžiausią pažangą moksle, pamokų lankomume, buvo aktyvūs visuomenininkai ar pasižymėjo teigiamomis asmeninėmis savybėmis.

 

Kelionėje dalyvavo Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos, J. Graičiūno gimnazijos, „Aukuro“ pagrindinės, Pakražančio gimnazijos, Tytuvėnų gimnazijos ir jaunimo, Maironių, Vidsodžio, Mockaičių, Liolių pagrindinių mokyklų, Užvenčio Šatrijos Raganos, Kražių Žygimanto Liauksmino, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijų atstovai. Mokinius ankstyvą rytą pasveikino Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas, o kelionėje lydėjo ir saugumą užtikrino mokytojos I. Banevičiūtė, A. Paulauskienė, S. Rukaitė-Kalytienė.

 

Vienas iš kelionės tikslų buvo supažindinti mokinius su Latvijos kultūra ir istorija. Daug įdomių dalykų apie šią šalį pasakojo daugeliui kelmiškių pažįstamas kelionių organizatorius, įmonės savininkas ir šmaikštusis vairuotojas Darius Štabokas, iškart pelnęs keliautojų simpatijas.

 

Pirmasis mokinių sustojimas pakeliui link Saldaus miesto reikalavo susikaupimo ir rimties pagerbiant perlaidotus vokiečių kareivius preciziškai tvarkomose kapinėse. Na, o vadinamosios latviškos Venecijos – Kuldygos – senamiestis, bažnyčios, parkas bei Ventos slenkstis Kuldygoje, kuris yra plačiausias krioklys Europoje, kartu su senuoju plytų tiltu apžiūrėti su nuotaikinga gide, kalbėjusia mokiniams įvairiomis užsienio kalbomis. Vis dėlto daugiausia emocijų karštą dieną sulaukė drąsuolių ekskursantų bandymas nesušlapus perbėgti miesto fontaną.

 

Manoma, kad Ventos upės šaknis galėjo būti ,,lenkti, linkti“. Kelionėje tarsi lenktyniavome su šia upe, ji lydėjo mus nuo Kelmės rajono iki pat Ventspilio. Mokiniai šiame pelnytai turistų traukos objektu tapusiame Latvijos didmiestyje lankėsi pirmą kartą. Uosto akvatoriją apžiūrėjome ir iki jūros vartų  plaukėme laivu ,,Hercogas Jakobas“. Nuotykių parke vaikai rinkosi įvairius atrakcionus, taip pat grožėjosi miesto panorama nuo beveik 50 metrų aukščio dirbtinio kalno. Milžinų parke esančioje didžiulėje skrybėlėje fotografuotis tilpo beveik visa grupė, o Inkarų takas atvedė iki Mėlynosios vėliavos paplūdimio. Laisvo laiko užteko ir apžiūrėti senamiestį bei atvirojo meno  projekto „Karvių paradas“ žymiąsias skulptūras pėsčiomis bei pro autobuso langą. Ekskursijos dalyviams buvo suteikta ir truputį laisvo laiko bendravimo, kalbiniams ir atsakomybės už save gebėjimams atskleisti.

 

Kaip sakė išvykos vadovė I. Banevičiūtė, ne draudimais reikia auklėti jaunąją kartą, o sudaryti jam galimybes tobulėti ir veikti. Tokią konkrečią galimybę sudarė šios ekskursijos rėmėjas. Tikimės, jog mokiniai praplėtė akiratį, pamėgo keliones, kurios skatina žmogų tobulėti. Džiugu buvo stebėti ir mandagų, mielą mūsų mokinių elgesį.

 

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokytoja Alma Paulauskienė


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?