2018-12-17, pirmadienis, 10:38.     Šiandien Kelmėje saulė teka 08:37, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

Auga lietuviškų pieno produktų eksportas į Pietų Korėją

2018-03-07, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Auga lietuviškų pieno produktų eksportas į Pietų Korėją

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo informaciją iš Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministerijos (Ministry of Food and Drug Safety) apie dar dvi Lietuvos pieno perdirbimo įmones, kurioms leidžiama eksportuoti savo produkciją į šią šalį. Nuo metų pradžios tai jau devintas leidimas, išduotas mūsų šalies pienininkams. Nuo šiol eksportuoti pieno gaminius ir produktus į Pietų Korėją gali 20 Lietuvos įmonių.

 

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės į Pietų Korėją eksportuoja natūralius ir perdirbtus sūrius, ledus, išrūgų ir pieno miltus, laktozę. Praėjusiais metais buvo eksportuota 3 704 t pieno produktų (2016 m. – 2 203 t), o per du šių metų mėnesius – jau 418 t šių produktų. Didžiąją dalį išvežamos produkcijos sudaro sūriai.

 

„Galime pasidžiaugti, kad ši turtinga Azijos šalis vis plačiau atveria savo rinką lietuviškiems pieno produktams – didėja ne tik įmonių skaičius, kurioms leidžiama eksportuoti savo produkciją, bet ir eksportuojamų produktų kiekiai. Esame lyderiai Baltijos regione, nes leidimus eksportuoti į šią Azijos valstybę turi tik 2 Latvijos ir 6 Estijos pieno perdirbimo įmonės“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

 

                                                                                                                                           VMVT informacija


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?
manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manokelme.lt