2020-09-26, šeštadienis, 06:21.     Šiandien Kelmėje saulė teka 07:13, leidžiasi 19:04, dienos ilgumas 11:51.

Ačiū už gyvenimą organų donorams

2016-10-26, paskelbė Giedrius Germanavičius
Ačiū už gyvenimą organų donorams

Vakar Kauno rotušėje sužibo milžiniška širdis, reiškianti meilę kilniems žmonėms, kurie sunkią savo šeimai akimirką nesudvejojo ir padovanojo savo ar artimojo organus kitiems. Iš 1410 žvakučių, tiek, kiek per 46 metus buvo donorų, sudėliota širdis, reiškianti pagarbą ir dėkingumą organų donorams.

 


Renginys „Ačiū, už suteiktą viltį gyventi“, organizuojamas Kauno krašto nefrologinių ligonių draugijos „Gyvastis“, sulaukė nemažo visuomenės dėmesio: savanoriai moksleiviai degė žvakutes, praeiviai smalsiai stabtelėdavo sužinoti kas vyksta, na o žmonės, gyvenantys, po įvairių organų transplantacijų, dalijosi savo istorijomis ir tapo gyvais pavyzdžiais, kaip produktyviai ir džiugiai galima gyventi kito gerumo dėka.


„Šia akcija siekta atkreipti visuomenės dėmesį į organų donorystės problemą, pagerbti kiekvieno donoro atminimą bei paskatinti su artimaisiais diskutuoti apie galimybę arba atsisakymą patiems tapti donorais, kad ištikus nelaimei, būtų žinoma laisva asmens valia“, - sako Kauno krašto nefrologinių ligonių draugijos „Kauno Gyvastis“ pirmininkė Irma Juodienė.


Pagerbti gyvus bei jau mirusius organų donorus ir jų artimuosius atvyko pranciškonų vienuolis Br. Paulius OFM (kun. Saulius Bytautas), kuris negailėjo gerų žodžių bei dar kartą priminė, jog donorystė yra dižiausia meilės išraiška žmogui „nėra didesnės meilės kaip gyvybę už kitus atiduoti. Gyvenimas yra Dievo dovana ir jeigu žmogus pats išeidamas iš šio pasaulio padeda kažkam kitam išgyventi būdamas donoru, tai yra Dievo palaima.“


Renginyje taip pat dalyvavo a.a. Irenos Matijošaitienės sūnus ir fondo atstovas Dainius Matijošaitis, kuris pasidžiaugė, kad vyksta tokios iniciatyvos ir jų daugėja, kad žmonės kalba apie organų donorystę, kad pareiškia savo valią – kas būtų, jeigu būtų. Jis pastebėjo, kad vis dar per mažai kalbama apie donorystę artimųjų žmonių rate. „Mano prašymas labai paprastas – kuo daugiau kalbėkitės apie donorystę ir labai aiškiai išreikšite savo poziciją“, - paragino D. Matijošaitis.


“Mes medikai, mes esam tarpininkai tarp tų, kurie aukoja, dovanoja ir tų, kurie priima. Mūsų medikų pagrindinė pareiga, kad aukojamas organas būtų labai saugiai perkeltas ir dirbtų ilgai kitame kūne. Todėl ačiū tiems, kurie aukoja, dovanoja savo, savo artimųjų organus ir pažadame, kad padėsime kuo ilgiau išsaugoti šią, kito žmogaus, dalelę”, - padėką išreiškė Kauno klinikų nefrologijos klinikos vadovė prof. Inga Arūnė Bumblytė.


Renginio metu sudainuotas Donorystės himnas. Vėliau nuotaiką palaikė jaunimo grupė M.E.S.


Žmonės esantys po įvairių organų transplantacijos tiki, jog visuomenės nariai vis aktyviau prisijungs prie puoselėjamos organų donorystės idėjos, ir jei bus galimybė, sutiks pasidalinti savo organais po mirties su kitais.  Na, o donorystės himne tariami žodžiai „Aš gyvensiu amžinai“ įgaus prasmę, ir donorai gyvens amžinai ne tik jų širdyse, bet ir jų vaikuose.


“Kviečiu visus sekmadienį į šv. Jurgio bažnyčią išklausyti mišių už gyvus ir mirusius donorus, taip pat už visus, kurie gavo šiuos organus, ir galėjo išgyventi tą mirties artėjimą”, - bendrai maldai visus pakvietė Br. Paulius..
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKelmė.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokelme.lt