2019-11-14, ketvirtadienis, 03:51.     Šiandien Kelmėje saulė teka 07:47, leidžiasi 16:16, dienos ilgumas 8:29.

4K ir 8K televizoriai – kurią rezoliuciją rinktis?

2019-08-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
4K ir 8K televizoriai – kurią rezoliuciją rinktis?

Ar pamenate, kai elektronikos parduotuvėse pasirodė pirmieji HD televizoriai su HD ir FULL HD raiškomis? Tuo laikotarpiu tai buvo aukščiausios technologijos. Žinoma, nuo to laiko gamintojai vietoje nesėdėjo ir šiandien turime 4K ir netgi 8K raiškos ekranus.

 


O ar tokios raiškos televizoriai verti jūsų dėmesio? Ar pirkti dabar ar dar laukti? Į visus klausimus atsakysime visai netrukus.

 


4K raiška
Ši raiškia susideda iš 3840x2160 pikselių, kas sudaro daugiau nei 8 milijonus pikselių visame ekrane. Palyginimui, populiarioji Full HD raiška turi tik 2 milijonus pikselių.


Turbūt pastebėjote, kad padidėjo tik raiška, o televizorių dydžiui tai įtakos nepadarė. Jeigu paimtume 43 colių įstrižainės televizorių su Full HD raiška (1920x1080), iš arčiau lengvai galėtume pastebėti visus pikselius. Tuo tarpu, tokios pačios įstrižainės ekranas su 4K raiška atrodytų daug geriau, o pikseliai plika akimi jau sunkiai pastebimi – tai užtikrina žymiai geresnį efektą.

 


8K raiška
Daugiau nei 33 milijonai pikselių ekrane (7680x4320) – keturis kartus daugiau nei 4K ir net šešiolika kartų daugiau nei Full HD raiškos ekranuose!


Pirmieji 8K televizoriai pasirodė tik šiemet, 2019-ais. Pasirinkimas dar nėra didelis, o televizoriai ganėtinai brangūs.
Kaip jau minėjome, 4K raiškos ekranuose pikseliai sunkiai atskiriami plika akimi, todėl 8K raiška 43 ar 55 colių ekranuose yra bereikšmė. Norėdami pajausti visas šios raiškos galimybes turite rinktis televizorių su bent 65 colių įstrižainės ekranu. Tai nuostabus, nepamainomas pasirinkimas dideliuose kambariuose.Foto: Shutterstock.com

 


Ar verta rinktis 8K?
4K raiška pasiteisino – šiandien pirkėjai dažniausiai renkasi būtent šią raišką, nes ji puikiai patenkina visus vaizdo žaidimų ir filmų mėgėjų lūkesčius.


Eiliniam pirkėjui, kuris nėra „pasinešęs“ ant šiuolaikinių technologijų, 8K televizorius dar tikrai nėra būtinas. Kodėl? Pradėkime nuo to, kad patys gamintojai teigia, jog reikės palaukti dar bent 7 metus, iki kol televizija bus transliuojama šia raiška. Tuo tarpu, lietuviškus televizijos kanalus dar tik ruošiamasi transliuoti HD raiška (netgi ne 4K). Todėl 8K televizorius naudingas, jeigu ruošiatės žiūrėti filmus, žaisti žaidimus bei naudotis programėlėmis.


Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje senukai.lt ir pamatyti, kokie 4K ir 8K televizoriai populiariausi šiandien!
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai